DMSO (Dimethylsulfoxid) použití a účinky??

 

Dimethylsulfoxid známý také pod zkratkou DMSO je přírodní organická sloučenina síry získávána ze dřeva. Příběh DMSO započal na přelomu 19 století v Německu, kdy bylo DMSO objeveno shodou náhod v dřevařském průmyslu, jako vedlejší produkt při výrobě papíru. DMSO by se dalo označit také jako přírodní rozpouštědlo, ovšem s blahodárným vlivem na celkový organismus.

Co je DMSO?

DMSO je čirá bezbarvá tekutina charakteristického zápachu, většinou připomínající vůni česneku, získávána ze dřeva. DMSO je ceněno zejména díky svým skvělým vazebním vlastnostem, jelikož dokáže proniknout tkáněmi až k jednotlivým buňkám, ovšem bez jakéhokoliv porušení tkání či buněčných membrán. Dimethysulfoxid je také výborným nosičem a napomáhá transportu jiných aktivních látek v organismu.

Jak DMSO dávkovat a užívat?

DMSO se využívá na široké spektrum onemocnění jako podpůrná terapie, standardně v kombinaci s různými látkami jako roztok. Roztok může být o různých koncentracích a záleží, zda je jeho aplikace na vnitřní či vnější užití.

Před jakoukoliv aplikací platí, že bychom nejdříve měli čisté DMSO vyzkoušet, zdali náhodou na něj není organismus alergický. Aplikujte DMSO nanesením malého množství (1-2 kapky) na paži a rozettřete Nechte DMSO 15-30 min. působit a pár hodin vyčkejte. Jestliže nepocítíte žádné alergické projevy, můžete DMSO aplikovat dále.

 

 

Síla roztoku DMSO dle místa aplikace:

(Síla roztoku je orientační a liší se dle závažnosti onemocnění, při vážnějších onemocnění doporučujeme konzultaci s ošetřujícím lékařem)

 

 1. 80% roztok lze aplikovat na kožní problémy, bradavice
 2. 50% roztok lze aplikovat a tělo a trup
 3. 30% roztok lze aplikovat na oblast hlavy
 4. 1% roztok lze aplikovat do očí

 

 

DMSO bývá nejčastěji využíváno jako analgetikum proti bolesti svalů a pohybového aparátu, ovšem také ho lze použít na níže uvedené onemocnění.

 

Onkologické onemocnění

 • Jako podpůrný prostředek zmírňující projevy ozařování a celkovou léčbu

 

Onemocnění pohybového aparátu:

 • Osteoporóza
 • Artritída
 • Degenerativní onemocnění kloubů

 

Kožní onemocnění:

 • Bradavice
 • Opary
 • Ekzém
 • Projevy alergických reakcí (kopřivka)
 • Dermatitida

DMSO je také výborným pomocníkem při:

-aktivuje membrány, prochází membránami biologických systémů
-potlačuje záněty (zabraňuje růstu bakterií)
-odvodňuje, kromě jiného tedy zmenšuje otoky
-podporuje imunitu – podporuje vznik obranných buněk
-rozšiřuje cévy
-blokuje tok kalcia – zlepšuje výkon srdce a zvyšuje obsah srdečních komor
-chrání buňky, např. před mrazem, ozářením či mechanickým poškozením
-působí jako antioxidant – ničí volné radikály
-uvolňuje svaly
-upravuje/redukuje krevní tuky
-podporuje rychlé hojení ran
-vyhlazuje jizvy, podobně aktivní jako kolagenáza = rozkládá kolagen
-ovlivňuje propustnost tkání

 

Doporučujeme si přečíst kniho od Dr. Hartmut Fischer, kde se dozvíte více informací.

 

Pokud se rozhodne zázrak přírody v podobě DMSO vyzkoušet, vždy vybírejte pouze a jedině DMSO FARMACEUTICKÉ KVALITY o síle 99,9%. Jen tak budete mít zaručený maximální efekt.

 

Z naše sortimentu doporučujeme Woldohealth DMSO o koncentraci 99,9% ve farmaceutické kvalitě.

 

 

Blog

Kotvičník zemní, životabudič nejen pro muže

Kotvičník zemní pro někoho znám spíše pod latinským názvem Tribulus terrestris je celosvětově známá a velice oblíbená rostlina. Kotvičník zemní je nejčastěji spojován se zvyšováním hladiny testosteronu u mužů, ovšem působení této zázračné byliny je daleko rozsáhlejší a umí mnohem více. Dnes si dopodrobna rozebereme Kotvičník zemní a jeho blahodárné účinky na organismus, které ocení nejen muži, jak je nejčastěji zmiňováno, ale u ženy.

18.09.2019


Hořčíkový olej a jeho využití??

V dnešní blogu si podrobně rozebereme Hořčík a jeho význam v organismu a podíváme se na poměrně novodobí přírodní přípravek, kterým je z Hořčíku získávaný Hořčíkový olej. Hořčíkový olej může být vhodnou lékovou formou a způsobem jak dostat do organismu tak potřebný hořčík, pokud například neradi polykáte kapsle, případně nemůžete z nějakého důvodu užívat Hořčík vnitřně..

05.09.2019


Golden Nature - Prémiové doplňky stravy

Obliba doplňků stravy či jiných bylinek neustále roste a není se čemu divit. Léčivé byliny byly známy před více jak tisíci lety a jejich přírodní sílu a účinky objevovali již staří Egypťané. Moderní medicína se také opírá o poznatky z léčivých rostlin, koneckonců i léky jsou vyráběny právě z aktivních složek obsažených v léčivých bylinách.

 

28.08.2019Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím