FUNGUJEME bez omezení. Vážení zákazníci rádi bychom Vám trochu zpříjemnili "domací karanténu" a tak dáváme k objednávkám nad 600 Kč oblíbené KEŠU 250g ZDARMA. Kešu je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku.

Doplňky stravy na hubnutí a jaké vybrat?

Doplňky stravy na hubnutí, jak vybrat ty vhodné a efektivníí, opravdu fungují a pomůžou nám shodit přebytečná kila?? Přesně tomu bude věnován náš dnešní blog.

 

Samozřejmě víme, že o hubnutí a doplňcích stravy bylo již vytvořeno nespočet článků, blogů, studií a mnoho dalších volně dostupných informací, jelikož se ale stále velmi často setkáváme s dotazy ohledně hubnutí, rádi bychom dnes vše ještě jednou zopakovali.

Co je vlastně hubnutí a jak s ním začít?

Hubnutí je proces, kdy se snažíme redukovat naší tělesnou hmotnost, jednoduše řečeno, zbavit se pár kil navíc. I přes to, že se při hubnutí jedná o snižování hmotnosti, měli bychom být v tomto směru více obezřetní. Jedním z prvních kroků, které bychom před hubnutím měli udělat, je test našeho celkového zdravotního stavu, konkrétně zjištění obsahu tuků a vody v těle.

 

U žen by procentuální zastoupení tukové tkáně nemělo být vyšší než 25-30%, u mužů se jedná o hranici 20-25%. Tento ukazatel by měl klíčový, nikoliv váha a BMI.

 

Ano, BMI a tělesná hmotnost jsou jistými ukazateli, zdali bychom měli či neměli začít s hubnutím, ovšem je potřeba brát na vědomí, že hodnota BMI a váha nerozlišuje obsah tuků a svalů v našem těle, což z individuálního pohledu je dost zásadní věc. Proto doporučujeme brát hodnoty BMI pouze orientačně.

 

Jak tedy zhubnout?

Možná hned ze začátku některé z Vás zklamu, bohužel ale zatím neexistuje tabletka, která by nás po jejím pozření zbavila X kilogramů tuků a bychom si vesele mohli dopřávat nezdravá, tučná a přeslazená jídla z pohodlí domova. NE, NE, NE, takto to bohužel nefunguje.

 

Na druhou stranu je dobré vědět, že hubnutí je naprosto triviální věc a jedná se spíše o matematiku. Funguje to následovně - příjem potravy musí být nižší, než tělesný výdej. Pokud dokážeme docílit vyššího výdeje, je pouze otázkou času, kdy přebytečná kila půjdou dolů. Ano, přesně takhle jednoduché to je.

 

Jak toho docílit?

Rozhodně bychom měli začít u úpravy jídelníčku a dodržovat pestrý a pravidelný přísun potravy během dne.Strava by měla být bohatá na ovoce, zeleninu, vitamíny, minerály, bílkoviny, cukry a zdravé tuky ideálně doplněný o vhodné doplňky stravy podporující hubnutí a samozřejmě nesmíme zapomenout na dostatečný pitný režim.

 

Pohyb je samozřejmostí, ruku na srdce, ale z pohovky při sledování televize toho moc nezhubneme.

Domnívám se, že nelze dávat paušální návod, jak zhubnout, jelikož každé tělo je individuální a za předpokladů odlišných životního stylů, návyků, práce to zkrátka není možné.

 

 

K efektivnímu hubnutí ale jednoznačně potřebujeme tyto základní věci:

1)     Vyšší výdej nežli příjem

2)     Vyvážené a bohatá stravy

3)     Vhodné doplňky stravy

4)     Dostatečný přísun tekutin

 

Jaké vybrat doplňky stravy na hubnutí?

 

Na DoplňVitamín.cz doporučujeme tyto doplňků stravy na hubnutí, můžete se také podívat na naší kompletní nabídku produktů na hubnutí:

 

Chitosan:

Chitosan je typ vlákniny, který dokáže na sebe navázat až 6ti násobné množství tuků, podporuje trávení a potlačuje chuť k jídlu.

 

Acai berry:

Acai berry řadíme mezi superpotraviny s vysokým obsahem vitamínů a minerálů dalším benefitem této exotické rostliny je podpora trávení a zrychlení metabolismu, čímž pomáhá s redukci hmotnosti.

 

Carnitin:

L-Carnitin je neesenciální aminokyselina, která je zodpovědná za metabolismus tuků a pomáhá jej přeměňovat na energii. L-Karnitin doporučujeme užívat před fyzickou aktivitou.

 

MCT olej:

100% MCT olej je skvělým zdrojem energie, bez použití sacharidů. MCT olej zrychluje metabolismus, podporuje trávení a celkově pomáhá s hubnutím. MCT olej je vhodný do redukčních diet.

 

 

Blog

Doplňky stravy na hubnutí a jaké vybrat?

Doplňky stravy na hubnutí, jak vybrat ty vhodné a efektivní, případně zdali opravdu fungují a pomůžou nám shodit přebytečná kila, tak přesně tomu bude věnován náš dnešní blog.

18.02.2020


Reishi, zázračná houba nesmrtelnosti

Reishi bychom mohli zařadit mezi klenot tradiční čínské medicíny a proto také je jednou z nejvíce ceněných medicinálních hub, využívající se jako základní stavební kámen mnoha terapií. Tato zázračný medicinální houba, bývá stále častěji podrobována vědeckými studiemi, které již prokázaly pozitivní vliv na naše zdraví.

02.01.2020


Kolagen, jak vybrat ten správný??

Kolagen patří mezi základní stavební složku pojivových tkání a jedná se o extracelulární ve vodě nerozpustnou bílkovinu. Tato významná bílkovina tvoří téměř 30 % všech proteinů obsažených v našem těle. V kůži se kolagen vyskytuje až ze 70 % a celkově tvoří přibližně 10 % celkové hmotnosti lidského těla. Kolagen jako bílkovina se liší spektrem aminokyselin od hovězího, kuřecího masa, případně jiných mléčných bílkovin a zejména v obsahu základních aminokyselin. 

07.11.2019Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím