Maca peruánská – superpotravina podporující libido, paměť a imunitu

Maca je dvouletá rostlina z peruánských And, které se u nás přezdívá řeřicha peruánská, brazilský ženšen nebo také peruánská viagra. Blahodárného působení macy na náš organismus si byli dobře vědomi již starověcí Inkové a to více jak před 6000 lety. Ty ji hojně pěstovali na náhorních plošinách. Díky ní byli vitálnější a odolnější vůči nepříznivým psychickým či fyzickým životním vlivům.

Pro své silné afrodiziakální účinky se Maca využívá dodnes a je také známá jako přírodní viarga. Řada výzkumů navíc odhalila, že kořen macy dovede lidskému tělu posloužit také jinak. Jak? Na to se podíváme v dnešním článku.

Jak maca vypadá a kde roste?


Maca, latinsky Lepidium meyenii, je nízká rostlina, která roste pouze ve vysokých nadmořských výškách pohybujících se okolo 3000 až 4000 metrů nad mořem. V takových nepříznivých podmínkách roste jen málo rostlin, a tak je maca v tomto směru opravdu jedinečná. Možná také proto oplývá svým blahodárným vlivem na naše zdravé, které zlepšují psychickou a fyzickou odolnost člověka.

 

Nejdůležitější částí rostliny je kořen, který připomíná řepu. A ačkoliv je velký maximálně jako dlaň, ukrývá se uvnitř něho vysoká koncentrace účinných látek. Konzumovat ho lze v syrovém i vařeném stavu. V Peru z něj nejsou žádnou výjimkou připravené džemy, kaše, nápoje nebo pudinky. Světlé odrůdy macy mají nasládlou chuť, tmavé odrůdy vynikají spíše chutí štiplavou a zemitou.

 

U nás se s macou lze nejčastěji setkat ve formě tobolek, namletého prášku nebo sušeným kořenem. Sypkou variantu je možné rozmíchat do pití, přidat do smoothie nebo s ní ochutit jogurt. V podstatě se v přípravě Macy a různých kombinací meze nekladou a je na každém, jakáou varitnu či přípravu zvolí.

 

Jaké látky maca peruánská obsahuje?


Kořen macy peruánské obsahuje mix esenciálních aminokyselin, vitaminů, minerálních látek, saponinů a sterolů.

Z vitaminů jsou v něm zastoupeny především vitaminy skupiny B a vitamin C a E. Ze stopových prvků a minerálů pak obsahuje vysoký podíl železa, vápníku, zinku a draslíku. Tím však výčet aktivních látek nekončí. Dále se pyšní obsahem vlákniny, třísloviny, alkamidů a fytosterolů. O mace lze tedy bezesporu říct, že je významným antioxidantem a adaptogenem.

 Maca se nejčastěji využívá pro svůj pozitivní efekt na:

 

  • Imunitní systém
  • Regeneraci svalstva a vitalitu
  • Prokrvení a podporu erekce
  • Plodnost a libido u obou pohlaví
  • Dodání energie a zkvalitnění spánku
  • Paměť, mentální zdraví a myšlení
  • Silné afrodiziakum
  • Posílené psychické a fyzické odolnosti
  • Hormonální rovnováha

 

 

 

 

 

Díky širokému spektru působené v našem organismu a obsahu mnoha atkvicníh látek se maca právem řadí mezi superpotraviny, které by neměly chybět v jídelníčku sportovců, těžce pracujících lidí a všech, kteří se potýkají se stresem nebo psychickým napětím.

 

V naší nabídce naleznete širokou škálu Macy, jednoznačně ale doporučujeme Golden Nature Macu s vysokým obsahem v jedné kapsli, případně Macu XXL.

 

Pro silnější a efektivnější terapii doporučujeme Macu kombinovat s Kotvičníkem zemním s deklarovaným obsahem 90% saponinů.

Blog

Maca peruánská – superpotravina podporující libido, paměť a imunitu

Maca peruánská, latinsky Lepidium meyenii, je nízká rostlina, která roste pouze ve vysokých nadmořských výškách pohybujících se okolo 3000 až 4000 metrů nad mořem. V takových nepříznivých podmínkách roste jen málo rostlin, a tak je maca v tomto směru opravdu jedinečná

30.07.2020


L-Argininu v organismu, proč je tak důležitý?

L-Arginin, zkráceně pouze Arginin, je podmíněně esenciální aminokyselina nebo tzv. semi-esenciální aminokyselina. To znamená, že si ji naše tělo za určitých situací nedovede samo vytvořit, a tak je nutné navýšit příjem Argininu v potravě.

21.07.2020


Ženšen pravý – kořen života plný aktivních látek

Ženšen pravý, latinsky Panax ginseng, patří k nejstarším bylinám na světě, které jsou věhlasné pro své blahodárné účinky na lidský organismus. V českých botanických publikacích nese název Všehoj ženšenový, jenž prozrazuje, že se jedná o léčivou bylinu s významným vlivem na náš organismus.

08.07.2020Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím