FUNGUJEME bez omezení. Vážení zákazníci rádi bychom Vám trochu zpříjemnili "domací karanténu" a tak dáváme k objednávkám nad 600 Kč oblíbené KEŠU 250g ZDARMA. Kešu je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku.

Reishi, zázračná houba nesmrtelnosti

 

V dnešním blogu se zaměříme na orientální medicinální houbu jejíž název je Reishi. Tuto zázračnou houbu můžeme také znát pod názvy jako:

 

·        Lesklokorka lesklá-český název

·        Ganoderma lucidum-latinský název

·        Ling zhi-čínský název

 

Reishi byla objevena před několika tisíci lety ve Staré Čině, kde díky svému blahodárnému působení na organismus dostala přezdívku „houba nesmrtelnosti".

 

Reishi bychom mohli zařadit mezi klenot tradiční čínské medicíny a proto je také jednou z nejvíce ceněných medicinálních hub, využívající se jako základní stavební kámen mnoha terapií. Tato zázračná medicinální houba, bývá stále častěji podrobována vědeckými studiemi, které již prokázaly její pozitivní vliv na naše zdraví. Přeci jenom se ji neříká „houba nesmrtelnosti“ jen tak, pro nic za nic.

 

Podle čeho Reishi poznáme, jak vypadá??

Plodnice Reishi (viditelná nadzemní část) má vějířovitý tvar o velikosti několika desítek centimetrů, přibližně 10-20 cm. Reishi má svojí typickou tmavě červenou, někdy může mít až hnědou barvu. Plodnice je velmi specifická svým leskem, až by se mohlo zdát, že je nalakovaná. Na základě tohoto faktu byl také odvozen její český název Lesklokorka lesklá.

 

Kde Reishi nalezeneme?

Reishi patří mezi parazitující dřevokazné houby rostoucí nejčastěji na odumřelých kmenech stromů či pařezech. Reishi pochází z oblasti Asie, konkrétně Číny, kde má také své specifické podmínky pro růst, tak aby obsahovala veškeré aktivní látky. Reishi se nejvíce daří v horských oblastech Číny, jelikož má ráda chladnější a vlhké prostřední.

 

 

Co všechno Reishi obsahuje a jak vybrat tu kvalitní?

Lesklokorka lesklá je medicinální houba obsahující opravdu široké množství různých aktivních látek. Mezi základní aktivní látky patří polysacharidy, vitamíny, minerály, germanium, enzymy, anioxidanty, aminokyseliny, triterpenoidy a mnoho dalších.

 

Nejdůležitější složkou Reishi jsou polysacharidy a triterpenoidy. Mezi nejznámější triterpenoidy patří kyselina ganodermová a u polysacharidů jsou důležité D-glukany. Ostatní složky jsou samozřejmě také nezbytné, nicméně u kvalitní Reishi by měl být obsah polysacharidů a triterpenoidů deklarovaný.

 

Na českém trhu s doplňky stravy je opravdu nespočet variant a druhů Reishi, ovšem ne všechny jsou zrovna kvalitní.

NIKDY nekupujte pouze namletou houbu Reshi ve formě kapslí, tato forma Reishi je slabá a je téměř k ničemu.

 

Kvalitní Reishi bude mít vždy deklarovaný obsah polysacharidů ideálně 30%. (Pokud má méně, je slabá, když má více, nezbývá zde prostor pro ostatní aktivní látky).

Obsah Triterpenoidů by měl být zhruba do 5 %, čím bude množství větší, tím je Reishi silnější.

 

 

Reishi v organismu podporuje:

- Posiluje obranyschopnost

- Reguluje hladinu krevního cukru

- Reguluje krevní tlak a hladinu cholesterolu

- Působí antibakteriálně, protizánětlivě a antiparazitně-je to tzn. Přírodní antibiotikum

- Podporuje funkci jater

- Zmírňuje projevy alergických reakcí

- Zklidňuje organismus

 

 

Reishi je vhodné kombinovat s dalšími medicinálními houbami jako je např. Cordyceps sinensis.

 

Z našeho sortimentu jednoznačně doporučujeme Golden Nature Reishi s deklarovaným obsahem 30 % polysacharidů. Tento produkt máme také ve výhodném akčním balení 2+1 Golden Nature Reishi 300 cps.

 

Pokud raději volíte Reishi ve formě prášku doporučujme BIO Reishi 100g od výrobce MycoMedica.

 

Blog

Doplňky stravy na hubnutí a jaké vybrat?

Doplňky stravy na hubnutí, jak vybrat ty vhodné a efektivní, případně zdali opravdu fungují a pomůžou nám shodit přebytečná kila, tak přesně tomu bude věnován náš dnešní blog.

18.02.2020


Reishi, zázračná houba nesmrtelnosti

Reishi bychom mohli zařadit mezi klenot tradiční čínské medicíny a proto také je jednou z nejvíce ceněných medicinálních hub, využívající se jako základní stavební kámen mnoha terapií. Tato zázračný medicinální houba, bývá stále častěji podrobována vědeckými studiemi, které již prokázaly pozitivní vliv na naše zdraví.

02.01.2020


Kolagen, jak vybrat ten správný??

Kolagen patří mezi základní stavební složku pojivových tkání a jedná se o extracelulární ve vodě nerozpustnou bílkovinu. Tato významná bílkovina tvoří téměř 30 % všech proteinů obsažených v našem těle. V kůži se kolagen vyskytuje až ze 70 % a celkově tvoří přibližně 10 % celkové hmotnosti lidského těla. Kolagen jako bílkovina se liší spektrem aminokyselin od hovězího, kuřecího masa, případně jiných mléčných bílkovin a zejména v obsahu základních aminokyselin. 

07.11.2019Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím