Kešu 200g k objednávkám nad 600 Kč ZDARMA. Kešu je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku.


elete Citrilyte 240ml

elete Citrilyte Add-InTM 240ml (koncentrát pro iontový nápoj s mírně kyselou citronovou příchutí – týmové/ekonomické balení) - pro přípravu 80 litrů iontového nápoje
 
Doplněk stravy.
 
Originální koncentrát elete Citrilyte Add-InTM v lehké citronové příchuti (naturální zdroj), s účinným obsahem ionizovaných minerálů (eleteTM) z vnitrozemského solného jezera Great Salt Lake (Utah). Produkt je obohacen o malé aditivum ve vodě rozpustného zinku (přírodní zdroj - hornina). Bezkonkurenční kvalita, čistota a funkčnost s více než padesátiletou tradicí a dobrým jménem přímého výrobce.
 
100% naturální, lehké citronové aroma pomáhá mírnit žíznivost, zároveň je nekalorickým zdrojem buněčné energie ATP (je zapojená do Citrátového cyklu) a v neposlední řadě zlepšuje chuť doplňku = příjemný efekt nakrájených plátků citronu v čisté vodě.
 
Minerály eleteTM vytváří v kombinaci s čistou vodou tzv. funkční iontový nápoj, který je nabitý všemi důležitými elektrolyty. Samozřejmostí je nulový obsah kalorií, produkt je bez cukru, bez umělých sladidel a dalších balastních složek.  
 
Voda s elektrolyty eleteTM byla klinicky testována v extrémních podmínkách a bylo zjištěno, že výrazně optimalizuje hydrataci a hospodaření s vodou během intenzivního fyzického výkonu.
 
Základ eleteTM tvoří kombinace hlavních elektrolytů v ionizované formě a jedinečných poměrech = ionizovaný sodík, ionizovaný draslík, ionizovaný hořčík a chloridové ionty.  Bonusem je přirozený obsah desítek dalších důležitých minerálů a stopových prvků daných matkou přírodou, které celkový účinek umocňují.
 
Využití iontového nápoje elete Citrilyte Add-InTM
 
 1. Vrcholový a rekreační sport (běh, cyklistika, hokej, fotbal, funkční trénink atd..) = intenzivní výkon a optimální hydratace, přeměna buněčné energie, optimální funkce svalových vláken, prevence křečí.
 2. Vysoké vnější teploty - zmírnění žíznivosti (sauna, práce v horku, letní období atd..) = optimální hydratace při vysokých ztrátách elektrolytů v potu, optimální funkce svalových vláken, prevence křečí.
 3. Zadržování vody a nerovnováha minerálů v těle (nadměrná konzumace alkoholu, kávy, cyklus u žen atd..) = optimalizace tzv. sodíkovo-draslíkové pumpy, vyloučení přebytečné vody, optimální hydratace a hospodaření těla s vodou.
 4. Soustředění a koncentrace (kancelář, studium atd..) = optimalizace přenosu nervových vzruchů, činnost mozku, optimální hydratace.
 
Hlavní benefity iontového nápoje elete Citrilyte Add-InTM
 
 • 100% přírodní složení + komplexní zdroj
 • Příjemná, mírně kyselá citronová příchuť (naturální zdroj)
 • Vnitrozemská sůl z jezera Great Salt Lake v Utahu
 • Okamžitě doplňuje všechny důležité elektrolyty
 • Přirozený obsah desítek minerálů a stopových prvků
 • Optimální obsah draslíku a sodíku 1:1
 • Ionizované formy minerálů = elektrolyty
 • Optimální hydratace - snížení potřeby konzumace vody o 40 % (!)
 • Optimální rovnováha vody v těle
 • Obnova minerální rovnováhy, okamžitý i dlouhodobý efekt
 • Lze přidat do vody, jakéhokoli nápoje (i kávy) nebo jídla
 • Pravděpodobně nejlepší směs elektrolytů na trhu
 • Obohaceno o mírné aditivum rozpustného zinku
 • Bez cukru, bez sladidel, bez jakýchkoli syntetických přísad
 • Certifikace Informed Sport Choice = bez obsahu dopingových látek (WADA)
 • Certifikace NSF a GMP
Optimalizace vnitřní rovnováhy minerálů a vody = snížení potřeby konzumované vody o 40 %
 
Klinická studie ukazuje, že Elete může snížit množství vody potřebné k hydrataci o více než 40 %. Jde o významný benefit, pokud zvážíme, jak je voda těžká pro nošení s sebou a že poznatek vzešel ze studie s hasiči lesních požárů v Kalifornii. Studie proběhla v létě 2008 na University of Montana - 8 hasičů dostávalo během pěti dnů intenzivního boje s lesním požárem vodu s přidaným Elete, zatímco jiných 8 dostávalo čistou vodu. Výsledky byly ohromující - skupina s vodou obohacenou o Elete potřebovala pro efektivní hydrataci vypít průměrně o 42,6 % méně tekutiny. Jinak řečeno, hasiči s čistou vodou museli vypít o 74 % vody víc, aby dosáhli stejné úrovně hydratace jako ti, co pili vodu obohacenou o Elete. (Zdroj: https://eletewater.co.uk/blogs/research/8029117-electrolyte-additives-for-hydration, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18715125/)
 
Poměr sodíku a draslíku 1:1
 
V běžných sportovních iontových nápojích je zastoupen pouze sodík, nebo jeho množství výrazně převažuje nad obsahem draslíku (3 až 4 násobek). Jedná se o tzv. původní generaci iontových nápojů, která nepočítá s nadměrným příjmem sodíku v běžné stravě, který je běžně až desetinásobný. Pokud připočteme tento fakt, může být zaděláno na velký problém, kterým je např. nerovnováha tekutin v těle, snížená výkonnost atd... Koncentrát eleteTM obsahuje sodík a draslík v optimálním poměru 1:1. Proč je to důležité? Vlastnosti těchto dvou minerálů souvisí s rovnováhou tekutin v mezibuněčném a buněčném prostoru (tzv. sodíkovo-draslíková pumpa). Sodík přitahuje vodu do mezibuněčného prostoru, zatímco draslík do buněčného. Jednoduše dochází díky přísunu těchto dvou ionizovaných minerálů k ideální optimalizaci obsahu tekutin a minerálů v těle. Nadměrný a jednostranný příjem sodíku (kvůli průmyslově upravené stravě a konzumaci jednoduché kuchyňské soli) vede k oteklosti a k nadměrnému zadržování vody v mezibuněčných prostorech. Vysoký příjem sodíku také souvisí s vysokým krevním tlakem. Důležitou funkcí draslíku je tedy hydratace vnitřního prostoru buňky a také přenos energie. Při nedostatku draslíku jsou tyto vlastnosti zpomalené, přichází slabost a snížení výkonnosti.
 
 
Využití Elete pro specifické aktivity
 
Sportovci si Elete zamilují, protože jim pomůže doplnit esenciální elektrolyty, které během výkonu ztrácí, aniž by museli konzumovat všechen cukr a kalorie, které jsou běžné ve většině sportovních nápojů. Elete také nezpůsobuje mnoho z negativních vedlejších účinků jako žaludeční křeče nebo nevolnost, které mohou nastat při konzumaci běžných sportovních nápojů s cukrem. Protože je Elete elektrolytový koncentrát, umožňuje sportovcům konzumovat sacharidy v množství a způsobem, který jim nejlépe vyhovuje, a ne jako "přílepek" k elektrolytovému nápoji. Fitness komunita, běžci, cyklisté i hikeři, ti všichni mohou z Elete výrazně benefitovat.
 
Fitness
 
Nadšenci do fitness často sledují svoji hmotnost. Zůstat hydratovaný s pomocí běžných sportovních drinků tak může být takřka nemožné. Mnoho sportovních drinků obsahuje vysoké množství cukru a kalorií, proto komplikují sledování kalorického příjmu. Mnoho sportovních drinků také obsahuje jen jeden nebo dva elektrolyty. Elete poskytuje čtyři hlavní elektrolyty (draslík, hořčík, sodík, chlorid), desítky minerálních + stopových prvků a představuje tak skvělou alternativu bez kalorií a syntetických přísad.
 
 
Běh
 
Běžci a triatlonisti jsou obzvláště náchylní k dehydrataci a sníženým hladinám elektrolytů. Může nastat hyponatrémie, stav nízkého sodíku v krvi. Nastává při příliš vysoké konzumaci vody a nedostatečné konzumaci elektrolytů.
V průběhu maratonu nebo jakéhokoli dlouhého běhu je nezbytné doplňovat vodu a elektrolyty zároveň, oboje však může být obtížné. Mnoho běžců nemá rádo vedlejší účinky sportovních drinků jako jsou žaludeční bolesti nebo nevolnost a zároveň se obávají, zda pitím pouhé vody doplňují dostatek elektrolytů.
Elete je v tomto směru ideální, protože doplní potřebné mierály a zároveň vodu a může být konzumováno během a nebo po výkonu. Elete nedráždí žaludek, což je běžné u mnoha elektrolytových produktů a poskytuje veškeré minerály a stopové prvky, které jsou pro výkon potřeba.
 
 
Cyklistika
 
Během dlouhé, intenzivní jízdy anebo horkého počasí je kriticky důležité zůstat hydratovaný. Přidejte do své láhve s vodou elete Citrilyte Add-InTM, abyste tělu dodali potřebné elektrolyty.
 
Hiking, trekking, backpacking
 
Vyrážíte na túru? Nezapomeňte přibalit elete Citrilyte Add-InTM. Přidejte do své láhve s vodou elete Citrilyte Add-InTM, abyste tělu dodali potřebné elektrolyty.
 
 
Sedavé zaměstnání
 
Proč při sedavém zaměstnání potřebujeme hlídat doplňování elektrolytů a hydrataci? Je to jednoduché - kancelářská práce je obvykle spojená s konzumací kávy nebo čajů, které jsou diuretické a odplavují tak z těla kromě vody i minerály. Dochází tak k postupnému zhoršení koncentrace. Elektrolyty mají kromě práce svalů souvislost i s činností mozku. Není nic jednoduššího než to vyzkoušet - přimíchejte si do vody eleteTM a uvidíte, jak se vám po chvilce zlepší soustředění a myšlení.
 
Velké solné jezero
 
Minerály obsažené v eleteTM pocházejí z Velkého Solného jezera v Utahu. Jde o největší slané jezero na západní polokouli, leží v severní části státu Utah a bývá nazýváno Americké Mrtvé moře. Tři přítoky do něj každý rok přináší okolo 1,1 milionu tun minerálů, mnohem větší pozůstatek však jezero má ještě z prehistorických dob. A protože jezero nemá žádný úbytek vody kromě vypařování, minerály se zde kumulují a vytváří velmi vysokou salinitu - mnohonásobně vyšší než má moře. Salinita Velkého Solného jezera se pohybuje mezi 5 až 27 %, moře má v průměru 3,5 %. Díky tomu i plavání v jezeře působí jako vznášení. Oproti mořské vodě má voda ze Solného jezera více draslíku a méně vápníku.
Velké Solné jezero mělo v roce 2021 změřenou plochu 2500 km2. I když se postupně zmenšuje, je stále obrovskou vodní plochou. Přitom je pozůstatkem prehistrorického Jezera Bonneville, které mělo během Pleistocénu okolo 58 000 km2.
 
 
O značce eleteTM a společnostech MRI a MRI (UK)
 
Za značkou eleteTM stojí americká rodinná firma Mineral Resources International. První krůčky k jejímu založení přišly v roce 1968, kdy si zakladatel Hartley Anderson přečetl sérii novinových článků od Dr. Cranea, který publikoval úžasné výsledky od lidí, kteří denně pili malé množství mořské vody. Dr. Crane přišel s teorií, že vysoký obsah minerálů a stopových prvků v mořské vodě pomáhá zásadním způsobem lidskému organismu. Hartleyho tyto články zasáhly jako blesk z čistého nebe, žil totiž blízko Velkého Solného jezera v Utahu.  Spolu se svojí ženou tak začali zkoumat složení vody v jezeře. Andersonovi brzo objevili, že jde o čistší zdroj těch samých minerálů a stopových prvků, o kterých mluvil Dr. Crane, ale 6x až 10x koncentrovanějších než běžná mořská voda. Spolu s přáteli proto začali každý den konzumovat malé množství této vody a už za pár dní si začali všímat výrazných výsledků.
 
V roce 1969 pak založili Mineral Resources International (MRI) a začali prodávat první produkt, který nazvali Inland Sea Water. Brzo začla poptávka po více koncentrovaném produktu s menším obsahem sodíku, proto Andersonovi vyvinuli jejich vlajkovou loď známou jako Anderson’s Sea M.D. nebo Ionique Concentrated Mineral Drops. Toho dosáhli díky 100% přírodní metodě slunečního vypařování a procesu srážení, který zachovává minerály a stopové prvky a odstraňuje 99 % sodíku. Získávání a zpracování těchto ionizovaných minerálů probíhá s obrovskou péčí a zaujetím, protože jinak by nebylo ani možné získat takové výsledky.
 
MRI postupně vyvinula řadu produktů připravených pro cílové zákazníky. Díky extenzivnímu výzkumu minerálů a stopových prvků pak Andersonovi přišli na zásadní fakta:
 • Lidé intenzivním zemědělstvím za posledních 40 let způsobili velké škody
 • Půda je výrazně ochuzená o minerály
 • Pokud nejsou minerály v půdě, jednoduše nejsou ani v jídle, které jíme, pokud je tam nepřidáme
 • Nedostatek minerálů způsobuje široce rozšířené problémy
 • Nicméně – to, že je půda vytěžená znamená, že moře a jezera jsou o minerály obohacená
 • Doplnění minerálů pocházejících z Velkého Solného Jezera je tak ideální řešení
Od založení MRI uplynulo už víc než 50 let. Druhá a třetí generace Andersonovy rodiny převzala pochodeň a pokračuje  v rodinné tradici, která je mnohem víc než jen obchodem – je láskou a životním posláním. S péčí získávané minerály zlepšují život mnoha lidem po celém světě, rádi bychom je proto nabídli i vám, abyste je vyzkoušeli a těžili z benefitů, které nabízejí.
 
 
O MRI (UK)
 
Společnost MRI (UK) Ltd., která drží práva pro distribuci eleteTM v Evropě byla založena Davidem Thomasem. Během mládí byl David národním šampionem ve sprintu a členem Britského juniorského atletického týmu, už tehdy proto získal podrobnou zkušenost s tím, co tělo potřebuje pro efektivní hydrataci. Sportovní kariéru pak vystřídal za obor geologie, který mu mimojiné dovolil podrobně porozumět komplexní geologii země obklopující a zásobující minerály Velké Solné jezero a jeho unikátní minerální vodu.
 
Ještě později se David stal chiropraktikem a nutričním poradcem. Tyto obory mu umožnily plně docenit kritickou roli elektrolytů a stopových prvků pro chod organismu a mozku, a také pro nezbytnost jejich doplňování při sportu a cvičení. Kombinace všech těchto zkušeností a vědomostí přivedla Davidovu pozornost k eleteTM a MRI (UK) Ltd. bylo na světě. David je oddaný tomu nabízet produkty s výborným původem, 100% přírodními složkami a hlavně takové, které budou vždy splňovat to, co tvrdí na obalu. eleteTM toto vše splňuje do puntíku a představuje opravdu výjimečný produkt pro každého, kdo sportuje, kdo má rád aktivní životní styl, i pro každého, kdo si je vědom důležitosti minerálů pro tělo.

 

Doporučené dávkování: Jako základ doporučujeme dávkovat 3 ml (cca větší polovina čajové lžíce) elete™ na 1 litr vody. Ředění lze dle příchuti individuálně upravit.

 
 
Balení: 240 ml
 
Dávkování: Dávkujte 6 ml denně. Dávku 6 ml rozmíchejte ve 2 l vody, džusu nebo jiného studeného nápoje. Balení obsahuje 40 dávek. (Poměr ředění: 3 ml na 1 l tekutiny).
 
Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku, pokud není doporučeno vašim lékařem. Nenahrazuje pestrou stravu. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí.
 

 
 Minerální látky
 v 6 ml*
 Hořčík
 90 mg (24 %**)
 Chloridy
 780 mg (98 %**)
 Draslík
 260 mg (13 %**)
 Zinek
 4 mg (40 %**)
 Sodík
 250 mg
*6 ml - odpovídá jedné dávce
**% RHP - referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek
 
 
Složení: koncentrát minerálů z jezera Salt Lake (Utah), čištěná voda, rostlinná kyselina citrónová, chlorid draselný, sulfát zinečnatý.
 

 


Blog

Oblíbené rostlinné oleje, jak podpoří naše zdraví?

Rostlinné oleje jsou nezbytnou součástí veškeré moderní gastronomie. Tyto tuky, které se získávají z různorodých rostlin, můžeme využít také různými způsoby. Dají se upotřebit ve studené kuchyni i pro tepelnou úpravu – například pro rychlé restování a pečení.

24.05.2024


Jak ashwagandha působí v těle?

Ashwagandha, česky ašvaganda, indický ženšen nebo také vitánie snodárná, to vše jsou rozmanité názvy pro jednu zajímavou rostlinu, která toho dokáže opravdu mnoho. Skrývá v sobě totiž spoustu aktivních látek, jež mohou posílit jak vaši psychickou stránku, tak i tu fyzickou.

17.05.2024


Jaké jsou projevy nedostatku zinku?

Příčiny deficitu zinku mohou být různorodé. Na vinně může být nevhodně poskládaná strava, specifický způsob stravování či vyřazování určitých potravinových skupin. Může být rovněž zapříčiněn nenavýšením příjmu zinku v obdobích se zvýšenou potřebou. 

03.05.2024Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0
Nastavení Cookies
Cookies

Naše webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají s jejich vylepšováním. Abychom cookies mohli používat, musíte nám to povolit. Kliknutím na tlačítko "OK, souhlasím" udělujete tento souhlas.

Nastavení OK, souhlasím
×
Nastavení souborů cookies

Cookies jsou malé soubory, které webové stránky (i ty naše) ukládají ve Vašem webovém prohlížeči. Obsahy těchto souborů jsou vyměňovány mezi Vaším prohlížečem a našimi servery, případně se servery našich partnerů. Některé cookies potřebujeme, abychom webová stránka mohla správně fungovat, některé potřebujeme k marketingové a statistické analytice. Zde si můžete nastavit, které cookies budeme moci používat.

Nezbytné cookies
Nezbytné cookies
Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.
Ovlivňuje funkce:
 • Konfigurační cookies
Analytické cookies
Vypnuto Zapnuto
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu. Pokud vypnete používání analytických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace našich opatření.
Ovlivňuje funkce:
 • Google Analytics - analytická návštěvnost
Personalizované cookies
Vypnuto Zapnuto
Personalizované cookies
Používáme rovněž soubory cookie a další technologie, abychom přizpůsobili náš obchod potřebám a zájmům našich zákazníků a připravili tak pro Vás výjimečné nákupní zkušenosti. Díky použití personalizovaných souborů cookie se můžeme vyvarovat vysvětlování nežádoucích informací, jako jsou neodpovídající doporučení výrobků nebo neužitečné mimořádné nabídky. Navíc nám používání personalizovaných souborů cookie umožňuje nabízet Vám dodatečné funkce, jako například doporučení výrobků přizpůsobených Vašim potřebám. 
Marketingové cookies
Vypnuto Zapnuto
Marketingové cookies
Marketingové (reklamní) cookies používáme my nebo naši partneři, abychom Vám mohli zobrazit vhodné obsahy nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. Díky tomu můžeme vytvářet profily založené na Vašich zájmech, tak zvané pseudonymizované profily. Na základě těchto informací není zpravidla možná bezprostřední identifikace Vaší osoby, protože jsou používány pouze pseudonymizované údaje. Pokud nevyjádříte souhlas, nebudete příjemcem obsahů a reklam přizpůsobených Vašim zájmům.
Ovlivňuje funkce:
 • Google Ads