DMSO (Dimethylsulfoxid) použití a působení??
Dimethylsulfoxid známý také pod zkratkou DMSO je přírodní organická sloučenina síry získávána ze dřeva. Příběh DMSO započal na přelomu 19 století v Německu, kdy bylo DMSO objeveno shodou náhod v dřevařském průmyslu, jako vedlejší produkt při výrobě papíru. DMSO by se dalo označit také jako přírodní rozpouštědlo, ovšem s blahodárným vlivem na celkový organismus.
Co je DMSO?
DMSO je čirá bezbarvá tekutina charakteristického zápachu, většinou připomínající vůni česneku, získávána ze dřeva. DMSO je ceněno zejména díky svým skvělým vazebním vlastnostem, jelikož dokáže proniknout tkáněmi až k jednotlivým buňkám, ovšem bez jakéhokoliv porušení tkání či buněčných membrán. Dimethysulfoxid je také výborným nosičem a napomáhá transportu jiných aktivních látek v organismu.
Jak DMSO dávkovat a užívat?
DMSO se využívá na široké spektrum onemocnění jako podpůrná terapie, standardně v kombinaci s různými látkami jako roztok. Roztok může být o různých koncentracích a záleží, zda je jeho aplikace na vnitřní či vnější užití.
Před jakoukoliv aplikací platí, že bychom nejdříve měli čisté DMSO vyzkoušet, zdali náhodou na něj není organismus alergický. Aplikujte DMSO nanesením malého množství (1-2 kapky) na paži a rozettřete Nechte DMSO 15-30 min. působit a pár hodin vyčkejte. Jestliže nepocítíte žádné alergické projevy, můžete DMSO aplikovat dále.
Síla roztoku DMSO dle místa aplikace:
(Síla roztoku je orientační a liší se dle závažnosti onemocnění, při vážnějších onemocnění doporučujeme konzultaci s ošetřujícím lékařem)
- 80% roztok lze aplikovat na kožní problémy, bradavice**
- 50% roztok lze aplikovat a tělo a trup**
- 30% roztok lze aplikovat na oblast hlavy**
- 1% roztok lze aplikovat do očí**
(** Parafrázování aplikace dle knihy od Dr. Hartmut Fischer, nejedná se o doporučený způsob použití)
DMSO bývá nejčastěji využíváno jako analgetikum proti bolesti svalů a pohybového aparátu, ovšem také ho lze použít na níže uvedené onemocnění.
Onemocnění pohybového aparátu:
- Osteoporóza*
- Artritída*
- Degenerativní onemocnění kloubů*
Kožní onemocnění:
- Bradavice*
- Opary*
- Ekzém*
- Projevy alergických reakcí (kopřivka)*
- Dermatitida*
DMSO je také výborným pomocníkem při:
- aktivuje membrány, prochází membránami biologických systémů*
- potlačuje záněty (zabraňuje růstu bakterií)*
- odvodňuje, kromě jiného tedy zmenšuje otoky*
- podporuje imunitu – podporuje vznik obranných buněk*
- rozšiřuje cévy*
- blokuje tok kalcia – zlepšuje výkon srdce a zvyšuje obsah srdečních komor*
- chrání buňky, např. před mrazem, ozářením či mechanickým poškozením*
- působí jako antioxidant – ničí volné radikály*
- uvolňuje svaly*
- upravuje/redukuje krevní tuky*
- podporuje rychlé hojení ran*
- vyhlazuje jizvy, podobně aktivní jako kolagenáza = rozkládá kolagen*
- ovlivňuje propustnost tkání*
(* Nejedná se o zdravotní tvrzení ale o parafrázovaní knihy od Dr. Hartmut Fischer DMSO)
Doporučujeme si přečíst knihu od Dr. Hartmut Fischer, kde se dozvíte více informací.
Pokud se rozhodne zázrak přírody v podobě DMSO vyzkoušet, vždy vybírejte pouze a jedině DMSO FARMACEUTICKÉ KVALITY o síle 99,9%. Jen tak budete mít zaručený maximální efekt.
Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:
Autor článku: Bc. Michaela Fulínová
Odborná korektura: Daniel Matějka, DiS

Trápí Vás problematická pleť? Zkuste zinek.
Zinek je jako všechny minerály nadmíru důležitý pro spousty biochemických procesů v těle a v případě, že chybí, může se jeho nedostatek projevit na naší pokožce. Užívání zinku může být dobrou podporou při léčbě akné a zlepšování stavu pleti. Zinek je totiž přírodní antioxidant, a chrání tak před působením volných radikálů. Má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, a zmírňuje tak zánětlivé procesy a potlačuje růst bakterií, které akné a pupínky doprovází. Navíc je zinek nezbytný pro hojení tkání. Tudíž nejenže urychluje uzdravení, ale zároveň napomáhá snižovat riziko vzniku jizviček.

Proč užívat cordyceps a kdy volit 50 % polysacharidů?
Cordyceps sinensis alias housenice čínská je medicinální houba, která zvládne stimulovat četné funkce organismu a pro lidské tělo je v mnoha ohledech velkým přínosem. K tomu, aby tato houba mohla přežívat parazituje na specifickém druhu larev. Ty pohltí a dál se vyvíjí, aby byla vytvořena plodnice s výtrusy a celý proces se mohl znovu opakovat. Již dávno v Číně a Tiberu, kde má cordyceps své místo původu, vědí, že obsahuje vícero biologicky aktivních složek. Všechny tyto látky si v dnešním článku vyjmenujeme. Dále se podíváme na tu jednu z nejvýznamnějších a přiblížíme si, kdy je vhodné vybrat produkt s její vyšší koncentrací.

Na co jsou dobré omega 3 a proč je užívat?
Do omega 3 patří větší množství typů mastných kyselin, jež se liší ve své struktuře. Nejhlavnějšími zástupci jsou kyselina alfalinolenová (ALA), kyselina dokosahexaenová (DHA) a kyselina eikosapentaenová (EPA). Omega 3 mastné kyseliny totiž napomáhají udržovat správnou funkci kardiovaskulárního systému. Mají pozitivní vliv na srdce, na udržování průchodnosti cév a normální hladiny triglyceridů v krvi, regulaci cholesterolu a snižování krevního tlaku. Zároveň jsou prospěšné pro mozek a nervové tkáně, jelikož jsou významnou složkou buněčných membrán. Dále mají protizánětlivé schopnosti, zlepšují mentální zdraví a příznivé jsou také pro pokožku, a jak naznačují studie, rovněž pro oči.