DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce pouze do 12.12.2021.

MCT olej a jeho využití v kuchyni?

MCT je olej, který získává stále více na popularitě. Slouží totiž jako zdravý zdroj prospěšných tuků a lze jím nahradit obyčejné rostlinné tuky běžně používané při vaření. MCT olej vás zároveň dokáže překvapit celou řadou blahodárných vlastností, díky kterým se vám bude lépe zdolávat fyzická námaha nebo hubnout.

Co to je MCT olej?

Pokud o MCT oleji slyšíte poprvé, možná vás překvapí, že se jedná o složené mastné kyseliny se středně dlouhými řetězci, které jsou přirozeně obsaženy například v kokosovém nebo palmovém oleji. Na rozdíl od nich je ale MCT olej plný jen těch mastných kyselin, které jsou pro tělo přínosné. Konkrétně jsou tvořeny řetězci, které mají mezi 6–12 uhlíky, takže v porovnání s mastnými kyselinami s dlouhým řetězcem se mnohem lépe vstřebávají a mohou být využity jako přímé zdroje energie. Snadněji také pronikají do buněčné membrány, čímž nevyžadují žádné speciální enzymy ke svému štěpení a nezatěžují tak tělo.

 

Ve srovnání s tuky s krátkým řetězcem, které jsou součástí uzenin, másla nebo sádla, pak u MCT nedochází k ukládání do tukových zásob, neboť jde přímo do jater, kde je energeticky využit. To vše MCT olejům propůjčuje výborné vlastnosti, kterých si cení nutriční terapeuti, kulturisté a sportovci po celém světě.

 

Jak vybrat kvalitní MCT olej?

Aby to ale nebylo tak jednoduché, při výběru MCT oleje se často setkáte s kyselinou kyprylovou C8 a kyselinou kaprinovou C10, což vás může zmást. O co se jedná?

 

Jedná se o dva základní druhy mastných kyselin se střední délkou řetězce. Obě kyseliny jsou z nutričního hlediska přínosné a v pořádku, avšak MCT olej z čisté kyseliny kaprylové je mnohem kvalitnější, než pokud zvolíte jeho kombinaci s kyselinou kaprinovou.

 

MCT olej se 100 % kyselinou kaprylovou se totiž mnohem rychleji a efektivněji mění na okamžitě využitelnou energii, takže se nikde neukládá do zásob. Kromě toho zmírňuje pocit hladu, stimuluje metabolismus a zefektivňuje absorpci živin. Díky svým antibakteriálním vlastnostem také podporuje normální funkci imunitního systému.

 

Při nákupu také vždy volte MCT olej ze 100% kokosového oleje! Pokud výrobce obsah kokosového oleje neuvádí, raději se takovému produktu vyhněte, protože je dost pravděpodobné, že bude obsahovat spoustu náhražek jako například palmový olej atd. Takové oleje neposkytují tělu dostatek benefitů.

Jak využít MCT olej v kuchyni?

 

MCT olej můžete využít různými způsoby. Některé z nich by vás možná ani ve snu nenapadly, i přesto je ale můžete denně využívat a ani vám to nezabere příliš času. Například co třeba přidat lžičku MCT oleje do kávy, smoothie nebo proteinového koktejlu?

 

MCT olej je zbaven kokosové chuti i vůně a je rozpustný ve vodě, takže ho v nápoji neucítíte.

 

Další možností je přidat MCT olej do polévky, omáčky a salátu nebo ho smíchat se surovinami při pečení perníku, banánového chleba, muffinů a dalších pochoutek. Využít ho zkrátka můžete při všech běžných receptech, které vás napadnou. MCT olej se dobře dávkuje, neboť je při pokojové teplotě tekutý. Zároveň má také vysoký kouřový bod, takže snese i vyšší teploty při vaření.

S čím vám MCT olej může pomoci?

MCT olej je výborným pomocníkem při dietách, a to nejen těch redukčních. Díky rychlému způsobu, kterým navyšuje energii v těle, ho také rádi volí sportovci a kulturisté vyžadující zlepšení své vytrvalosti při intenzivním tréninku. Vhodný je i pro vegany, vegetariány a lidi stravující se podle zásad nízkosacharidové diety.

 

  • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
  • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • Kontrola tělesné hmotnosti a hubnutí
  • Koncentrace a soustředění

 

Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:

 

 

Woldohealth 100% MCT olej, je olej složený ze 70% kyseliny kaprylové C8 a 30% kyseliny kaprinové C10.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Woldohealth MCT olej C8, je 100% MCT kokosový olej složený pouze z kyseliny kaprylové C8.

Blog

Lipozomální vitamin C – proč ho zvolit oproti klasickému

Lidské tělo si vitamin C nedokáže samo vytvořit. A i když se jeho absolutní nedostatek tzv. skorbut neboli kurděje v dnešní době prakticky nevyskytuje, je důležité ho do organismu pravidelně a v dostatečné míře dodávat. Existuje spoustu způsobů, jak do sebe vitamin C dostat. Nejpřirozenější cesta je samozřejmě pestrá a vyvážená strava. Velké množství vitaminu C je obsaženo například v brokolici, kapustě, paprice, černém rybízu nebo šípcích. Za nejlepší a nejefektivnější formu perorálního doplnění vitaminu C do těla se proto v současnosti jeví lipozomy. Jedná se o speciálně upravené molekuly kyseliny askorbové (vitaminu C), které mají na svém povrchu lipofilní obal skládající se z miniaturních tukových kapének. Takto zapouzdřený a chráněný lipozom perfektně odolává agresivnímu žaludečnímu prostředí a dostává se nenarušený do tenkého střeva.

03.12.2021


Kyselina hyaluronová a její typy a formy??

Kyselina hyaluronová je v dnešní době velmi populární a diskutovanou látkou, která si získala oblibu v kosmetickém průmyslu a je spojována se zdravou pokožkou, tkáněmi a hydratací. Je přirozenou součástí lidského organismu a tělo si tuto kyselinu samo vytváří. Tato schopnost ale s postupem věku klesá, a proto je dobré ji tělu začít dodávat jiným způsobem. Existuje však několik typů kyseliny hyaluronové a každá z nich dokáže svoje blahodárné efekty uplatnit jinde. Na tyto typy a na to, jak se vyznat v jednotlivých názvech se podíváme níže v článku. Kyselina hyaluronová je v největším množství zastoupena především v pojivových tkáních, pokožce a v očním sklivci. Kyselina hyaluronová dokáže na sebe navázat velké množství vody, a to až 1000 násobek své vlastní váhy a tím zajistit lepší hydrataci pokožky a spolu se svojí vysokou viskozitou (vazkostí) přispívá k lepší funkci našich kloubů

25.11.2021


Acerola- třešinka na dortu vašeho pevného zdraví

O plodech jihoamerického keře acerola známého také jako malpígie lysá či barbadoská třešeň je všeobecně známo, že patří k nejbohatším zdrojům vitaminu C. Nabízí se ale otázka, zda ve výživových doplňcích hledat přírodní vitamin C extrahovaný z aceroly, nebo se spokojit se syntetickým a jestli tělo vůbec pozná rozdíl. V případě plodů aceroly, připomínajících naše třešně, se kromě zmíněného vitaminu C můžete těšit na tzv. fytonutrienty, tedy živiny rostlinného původu, z nichž mnohé vynikají především antioxidačními schopnostmi.

18.11.2021



Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím