DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce pouze do 12.12.2021.

Superpotravina z Peru aneb když Maca maká

Staří Inkové ji uctívali jako posvátnou bylinu, která do života přináší radost a harmonii. Co může rostlina ze svahů dalekých And nabídnout lidem obklopeným jistotami i nástrahami moderní civilizace?

 

Maca peruánská prověřená 6000 lety užívání

Kořen peruánské rostliny maca (Lepidium meyenii) není na poli zdraví prospěšných potravin žádným nováčkem. První zmínky o jeho využití totiž spadají do doby 3 800 let před naším letopočtem. A už tenkrát se používala na celou řadu zdravotních potíží. Do povědomí Evropanů se maca dostala až v 16. století a od roku 1843 studují její vliv na zdraví vědci.

 

Dnes tedy o této ojedinělé rostlině víme, že se jí daří v neuvěřitelných nadmořských výškách (kolem 4 000 m n. m), její kořen připomíná ředkvičku, příznivě ovlivňuje naše zdraví v mnoha oblastech a vyskytuje se ve čtyřech variantách: žlutý, červený, černý a růžový.  Nejpoužívanější jsou první tři:

 

Žlutá maca

Tato odrůda je nejrozšířenější, po staletí byla využívána k potlačení zánětlivých procesů v těle, podpoře plodnosti, zlepšení metabolických funkcí, zvýšení hladiny energie a k celkové harmonizaci.

 

Červená maca

V rámci tradičního léčitelství byla vnímána jako zdroj ženské energie, která vyživuje a zklidňuje. Jejím cílem bylo řešit potíže oběhového systému, gynekologické problémy, osteoporózu související s menopauzou či potlačovat úzkostné stavy. Využití našla ovšem nejenom u žen, známá je i její schopnost zlepšovat funkci prostaty a stimulovat libido mužů.

 

Černá maca

Jde o nejvzácnější druh, reprezentuje mužskou energii, jejímž cílem je posilovat a vitalizovat. Proto byla využívána zejména ke zlepšení negativních duševních stavů, při nadměrném vyčerpání, poruchách koordinace, na podporu paměti i plodnosti, ke zvýšení fyzické výkonnosti a koncentrace. Opět platí, že svými efekty prospívá mužům i ženám. V každém organismu je totiž třeba dosáhnout rovnováhy mezi mužskou a ženskou energií.

 

 

Následující tabulka vám pomůže vybrat Macu s ohledem na požadovaný efekt.

 

 

ŽLUTÁ MACA

ČERVENÁ MACA

ČERNÁ MACA

Zvýšená únava

ano

ano

ano

Podpora oběhových funkcí

 

ano

 

Osteoporóza

 

ano

 

Funkce štítné žlázy

ano

 

 

Fyzická výkonnost

ano

 

ano

Poruchy koncentrace

 

 

ano

Úzkost a zvýšený stres

ano

ano

ano

Deprese

 

ano

ano

PMS

ano

ano

 

Menopauza

ano

ano

 

Ženská plodnost

ano

ano

 

Mužská plodnost

ano

 

ano

Libido

ano

ano

ano

 

Není divu, že si maca vysloužila zájem vědců, řada jejích vlivů je dnes ověřena klinickými studiemi:

 

  • Fyzické a duševní zdraví
  • Plodnost
  • Vytrvalost, vitalita
  • Sexualita
  • Hormonální systém - menopauza Zdroj fytoestrogenu

 

Je maca bezpečná?

Podle odborníků ano. Pochopitelně za předpokladu, že dodržíte dávkování uvedené na etiketě. Na pozoru by se ovšem měli mít lidé trpící poruchami funkce štítné žlázy. U nich je třeba užívání macy konzultovat s lékařem.

 

MACA vs. vitaminy a minerály:

 

30 gramů sušeného kořene maca obsahuje:

 

133 % RHP vitaminu C

85 % RHPmědi

23 % RHPželeza

16 % RHPdraslíku

15 % RHPvitaminu B6

10 % RHPmanganu

RHP - referenční hodnota příjmu

 

Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:

 

Maca v XXL balení od českého výrobce VitaHarmony vyníká vysokým obsahem speciálně zpracované gelatinizované Macy 530mg v jedné kapsli.

 

 

 

 

 

 

 

Golden Nature Maca v širokospektrálním extraktu 10:1 o síle jako 5000mg sušené Macy s obsahem 500mg v jedné kapsli.

 

Blog

Lipozomální vitamin C – proč ho zvolit oproti klasickému

Lidské tělo si vitamin C nedokáže samo vytvořit. A i když se jeho absolutní nedostatek tzv. skorbut neboli kurděje v dnešní době prakticky nevyskytuje, je důležité ho do organismu pravidelně a v dostatečné míře dodávat. Existuje spoustu způsobů, jak do sebe vitamin C dostat. Nejpřirozenější cesta je samozřejmě pestrá a vyvážená strava. Velké množství vitaminu C je obsaženo například v brokolici, kapustě, paprice, černém rybízu nebo šípcích. Za nejlepší a nejefektivnější formu perorálního doplnění vitaminu C do těla se proto v současnosti jeví lipozomy. Jedná se o speciálně upravené molekuly kyseliny askorbové (vitaminu C), které mají na svém povrchu lipofilní obal skládající se z miniaturních tukových kapének. Takto zapouzdřený a chráněný lipozom perfektně odolává agresivnímu žaludečnímu prostředí a dostává se nenarušený do tenkého střeva.

03.12.2021


Kyselina hyaluronová a její typy a formy??

Kyselina hyaluronová je v dnešní době velmi populární a diskutovanou látkou, která si získala oblibu v kosmetickém průmyslu a je spojována se zdravou pokožkou, tkáněmi a hydratací. Je přirozenou součástí lidského organismu a tělo si tuto kyselinu samo vytváří. Tato schopnost ale s postupem věku klesá, a proto je dobré ji tělu začít dodávat jiným způsobem. Existuje však několik typů kyseliny hyaluronové a každá z nich dokáže svoje blahodárné efekty uplatnit jinde. Na tyto typy a na to, jak se vyznat v jednotlivých názvech se podíváme níže v článku. Kyselina hyaluronová je v největším množství zastoupena především v pojivových tkáních, pokožce a v očním sklivci. Kyselina hyaluronová dokáže na sebe navázat velké množství vody, a to až 1000 násobek své vlastní váhy a tím zajistit lepší hydrataci pokožky a spolu se svojí vysokou viskozitou (vazkostí) přispívá k lepší funkci našich kloubů

25.11.2021


Acerola- třešinka na dortu vašeho pevného zdraví

O plodech jihoamerického keře acerola známého také jako malpígie lysá či barbadoská třešeň je všeobecně známo, že patří k nejbohatším zdrojům vitaminu C. Nabízí se ale otázka, zda ve výživových doplňcích hledat přírodní vitamin C extrahovaný z aceroly, nebo se spokojit se syntetickým a jestli tělo vůbec pozná rozdíl. V případě plodů aceroly, připomínajících naše třešně, se kromě zmíněného vitaminu C můžete těšit na tzv. fytonutrienty, tedy živiny rostlinného původu, z nichž mnohé vynikají především antioxidačními schopnostmi.

18.11.2021Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím