Resveratrol – přírodní antioxidant získaný z vína, který pomáhá!

Resveratrol je poměrně nedávno objevená aktivní látka vyskytující se v rostliných, jejíž působení na lidský organismus není ještě zcela probádaný. Prozatím se ví, že je silným přírodním antioxidantem, který omezuje působení volných radikálů a tím pomáhá předcházet různým zdravotním onemocněním. Některé studie dokonce zkoumají pozitivní vliv resveratrolu při onkologických onemocnění nebo Alzheimerově chorobě. Několika odborníky je však zatím potvrzen jen blahodárný vliv na kardiovaskulární systém.

Co je resveratrol zač a v čem byl objeven?


Resveratrol patří do skupiny látek zvaných polyfenoly, o nichž se obecně ví, že v lidském organismu působí jako antioxidanty. Resveratrol byl objeven v bílé i modré vinné révě, a to jak v jadérkách, tak ve slupce. Nicméně v modrých odrůdách vinné révy byl zjištěn v daleko větším množství. Kromě toho se také nachází i v borůvkách, rybízu, arašídech nebo v rostlině nesoucí název křídlatka japonská, která bývá hojně využívána v tradiční východní medicíně.

 

Zajímavé je také to, že existují dvě formy resveratrolu: „cis“ a „trans“.

Trans forma je daleko lépe vstřebatelná a využitelná naším organismem. Pokud tedy uvažujete o koupi kvalitního resveratrolu jako doplňku stravy, měli byste se vždy zaměřit právě na biologicky aktivnější trans formu.

 

Jak resveratrol funguje?


Jelikož resveratrol patří k hlavním přírodním antioxidantům, oplývá skvělou schopností potlačovat aktivitu kyslíkových radikálů. Jinými slovy, resveratrol jako antioxidant pomáhá chránit buňky před oxidativním stresem a předcházet tak vzniku vážných civilizačních onemocnění.

 

Kyslíkové radikály vznikají přirozeně v těle vlivem metabolických procesů. Jejich zvýšené množství způsobené špatnou životosprávou nebo nadměrnou konzumací alkoholu má však neblahý dopad na zdraví jedince. Způsobit mohou celou řadu akutních i chronických onemocnění a urychlit stárnutí organismu. A právě s tím vším antioxidanty (a tedy i resveratrol) bojují.

 

Důkazem toho je i tzv. francouzský paradox, který poukazuje na to, že podle statistik je ve Francii nižší výskyt kardiovaskulárních onemocnění než u obyvatel jiných států, přičemž se zásluhy připisují pravidelné konzumaci červeného vína. To právě podle všeho obsahuje dostatek resveratrolu.

Jaký má resveratrol význam v lidském těle?


Na základě výše uvedených informací se resveratrol jeví jako vhodný doplněk při chorobách kardiovaskulárního systému. Dále pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, působí preventivně vůči ateroskleróze.

 

  • Slouží jako silný přírodní antioxidant
  • Preventivně působí proti chorobám srdce a cév
  • Pomáhá regulovat hladinu cholesterolu
  • Působí protizánětlivě a zmírňuje alergické projevy
  • Celkově posiluje obranyschopnost organismu
  • Může pomoci s regulací tělesné hmotnosti

 

V případě, že hledáte kvalitní přírodní zdroj resveratrolu, jednoznačně vám z naší nabídky doporučujeme Golden Nature Resveratrol 98% s vysokým obsahem trans-resveratrolu v kapsli 100 mg.

Blog

Magnesium – jaká forma hořčíku je pro tělo nejvhodnější?

Magnesium, známé také pod českým názvem jako hořčík, patří k nejdůležitějším minerálům lidského těla. Účastní se více než stovky biochemických reakcí a reguluje přes tři sta různých enzymů.

23.09.2020


Jak správně a efektivně posílit imunitu??

Aby vás neskolila kdejaká viróza, je potřeba posílit imunitu dávkou vitaminů a minerálů. Pro správné fungování imunitního systému je nejdůležitější vitamin C, B6 a B12. Z minerálů je z hlediska imunity důležitý zinek, hořčík a železo.

16.09.2020


Resveratrol – přírodní antioxidant získaný z vína, který pomáhá!

Resveratrol je poměrně nedávno objevená látka, jejíž efekt na naše tělo není ještě zcela probádaný. Prozatím se  ví, že je silným přírodním antioxidantem, který omezuje působení volných radikálů a tím pomáhá předcházet různým zdravotním onemocněním.

01.09.2020Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím