KEŠU 250g k objednávkam nad 600 Kč ZDARMA!! Kešu je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku. Akce platná do 31.1.2021.

Ženšen pravý – kořen života plný aktivních látek

Ženšen pravý, pod latinským názvem Panax ginseng, patří k nejstarším bylinám na světě, které jsou věhlasné pro své blahodárné účinky na lidský organismus. V českých botanických publikacích nese název Všehoj ženšenový, jenž prozrazuje, že se jedná o léčivou bylinu s širokospektrálními efektem na naše tělo. Toho si byli moc dobře vědomi již čínští léčitelé před několika tisíci lety, kteří si ji vysoce cenili a podávali ji při nejrůznějších chorobách. Není tedy divu, že se v některých dobách cena ženšenu dovedla vyšplhat až na cenu zlata.

Jak vypadá a kde roste ženšen pravý??


Ženšen pravý je vytrvalá asi 60–70 cm vysoká rostlina s řapíkatými listy podobnými našemu kaštanu koňskému. Původem pochází z Číny, Japonska a Koreje, avšak dnes v těchto oblastech roste pouze planě a její sběr je zakázán.

 

Ženšen totiž patří mezi ohrožené rostliny, které se pěstují pro účely sběru jen v určených pěstírnách. Zajímavé jsou také výsledky některých studií, podle nichž ženšen korejský obsahuje více aktivních látek než ženšen rostoucí na jiných místech. Svůj podíl na tom pravděpodobně mají přírodní podmínky, na které je ženšen velice náchylný a jen tak někde se mu nedaří.

 

 

 

Ženšen jako rostlina vypadá velice lákavě, neboť plodí jasně červené bobule, které svádí k nakousnutí. Plody jsou však jedovaté, a tak se v léčitelství nevyužívají. Ta nejdůležitější a nejvíce přínosná část se nachází pod zemí v podobě silného a rozvětveného kořenu.

 

Kromě toho že kořen ženšenu nese velké množství aktivních látek, je zajímavý svým netypickým tvarem připomínajícím postavu člověka. Odtud také pochází české pojmenování rostliny, které odkazuje na čínský název rénshén, což lze volně přeložit jako „kořen života“.

 

 

V čem ženšen vyniká a co všechno obsahuje?


Ženšen obsahuje širokou paletu aktivních látek, které mají na lidské tělo významný vliv. Mezi ty nejzákladnější patří aminokyseliny, flavonoidy, vitaminy – z nich především vitaminy skupiny B a vitamin C a minerální látky – zejména draslík, fosfor a vápník. Další důležitou složkou ženšenu jsou tzv. ginsenosidy spadající do skupiny saponinů, které mají významný vliv na náš organismus, především centrální nervovou soustavu a pomáhají lépe se vypořádat s různými tělesnými i psychickými problémy.

 

Po0kud uvažujete o koupi této zázračné rostlinky, vždy byste měli hledat Ženšen s deklarovaným obsahem ginsenosidů (ženšenosidů). Ženšen s obsahem ginsenosidů bude v terapii daleko efektivnější, nežli Ženšen pouze namletý.

S čím ženšen může pomoci?


Ženšen je silný antioxidant a adaptogen, takže pomáhá zvyšovat obranyschopnost a odolnost organismu nejen vůči patogenům a toxinům, ale i stresu a úzkosti či jiným psychickým nešvarům. Tím zlepšuje celkovou kondici, navozuje psychickou pohodu a zmírňuje únavu. Velkou roli hraje například při syndromu vyhoření nebo rekonvalescenci. Dále blahodárně působí na kardiovaskulární systém, nervovou soustavu nebo třeba pohlavní ústrojí, kdy se jeho efekt ocení především pánové při problémech s erekcí.

 

  • podporuje paměť, myšlení a schopnost soustředit se
  • zvyšuje sexuální apetit, vitalitu a plodnost
  • pomáhá při úzkostech, depresích a stresu
  • podporuje obranyschopnost a regeneraci těla
  • reguluje krevní tlak a podporuje činnost srdce
  • silný antioxidant a adaptogen

 

Pokud sháníte kvalitní ženšen pravý, měli byste se při výběru zaměřit na deklarovaný obsah ginsenosidů. Z naší nabídky můžeme doporučit Golden Nature Ženšen pravý, který nabízíme také ve výhodném akčním balení 2+1 zdarma.

Blog

Vitamin D3 a K2 – proč je užívat současně?

Vitamin D3 a vitamin K2 patří mezi vitaminy rozpustné v tucích, které jsou zodpovědné za celou řadu procesů v lidském těle. Uvádí se, že se účastní více jak 200 dějů, jež ovlivňují správné fungování imunitního, kardiovaskulárního a pohybového systému. Z toho lze snadno odvodit, jak moc jsou pro náš organismus důležité a proč bychom se na jejich příjem měli zaměřit. Pojďme se tedy podívat, kde vitamin d3 a vitamin k2 najít a k čemu jsou dobré.

21.01.2021


Kotvičník zemní a obsah saponinu nebo protodioscinu, na co se zaměřit?

Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris patří celosvětově mezi jednu z nejvíce užívaných bylin. Již v dávných dobách ho užívali staří Řekové a dávní čínští léčitelé k posílení imunitního systému, nastartování libida a zmírnění ledvinových potíží. A právě pro svůj skvělý efekt je kotvičník zemní užíván muži a ženami po celém světě i v dnešní době. Na trhu je však k dostání tolik kotvičníků, že běžnému uživateli může dělat potíže se v tak širokém sortimentu vyznat. Nemluvě o komplikovanosti vybrat ten opravdu kvalitní kotvičník/tribulus. Někdy se výrobci u kotvičníku zemního chlubí vysokým obsahem saponinů, jindy zase protodioscinu. Co je tedy lepší?

12.01.2021


Zelený čaj, proč je dobré ho užívat ??

Legendami opředený zelený čaj je považován za jeden z nejznámějších a možná i nejstarších nápojů na světě. Nejvíce oblíbený je na kontinentu Asie konkrétně v Japonsku, Číně a Koreji, což jsou zároveň jeho největší producenti. Zelený čaj se získává se z čajovníku čínského, stejně jako čaj černý. Od něj se ale liší způsobem zpracování a také obsahem aktivních látek. Zelený čaj si dokonce vysloužil pověst užitečného pomocníka při hubnutí.

22.12.2020Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím