Preclíky v mléčné čokoládě 500g k objednávkám nad 800 Kč ZDARMA. PRECLÍKY JE NUTNÉ SI VYBRAT V POSLEDNÍ FÁZI NÁKUPNÍHO KOŠÍKU!. Akce pouze do 31.10.2021.

Chlorella – sladkovodní řasa, která vám vrátí elán do života

Chlorella patří mezi zelené potraviny, které se vyznačují vítaným přínosem pro lidský organismus. Její vliv je nezanedbatelný především pro vegany, vegetariány, osoby s oslabenou imunitou, jedince trpící chudokrevností a všechny lidi, kteří jsou věčně unavení a uvěznění v uspěchaném životním stylu. Chlorella totiž pro tělo dovede vytvořit zelenou a zdravější cestu.

Co je chlorella a jak ji vybrat?

Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa, která se vyznačuje vysokým obsahem zdraví prospěšných látek. Známo je hned několik druhů chlorell (například chlorella pyrenoidosa nebo chlorela vulgaris), přičemž se od sebe jednotlivé poddruhy nejčastěji liší místem výskytu. Ovšem latinské názvy většině běžné populace příliš neříkají. Mnohem podstatnější proto je při výběru chlorelly jako doplňku stravy sledovat místo původu (sběru).

 

Obecně platí, že nejlepší chlorella pochází z Taiwanu, případně z Japonska. Aby totiž tato sladkovodní řasa mohla správně růst a zachovala si silný poměr užitečných látek, je pro ni důležité maximálně čisté prostředí, a hlavně dostatečný sluneční svit. A právě těchto podmínek lze jinde na světě jen těžko dosáhnout.

 

Jaké látky chlorella obsahuje?

Chlorella patří mezi zelené superpotraviny.

 

Co to znamená?

 

Do této skupiny patří potraviny, které vynikají vysokým podílem pro lidské tělo prospěšných látek, mezi hlavní aktivní látku řadíme např. chlorofyl. Chlorella a další zelené superpotraviny (například spirulina nebo zelený ječmen) jsou navíc prakticky průmyslově nepoznamenané, takže si uchovávají výbornou nutriční hodnotu bez zbytečné chemie a tělo z nich dovede přijmout živiny ve velkém množství.

 

Chlorella je bohatá především na vitaminy a minerály. Z vitaminů obsahuje například komplex vitaminů B, vitamin C a A. Z minerálů si zaslouží vyzdvihnout železo, vápník a hořčík. To ale není vše. V chlorelle lze dále najít všechny esenciální aminokyseliny, betakaroten a mastné kyseliny.

 

Nejdůležitější jsou ale dvě složky – růstový faktor CFG a chlorofyl. Díky nim je chlorella tím, čím je. Konkrétně růstový faktor CFG zaručuje rychlý růst řasy a při vpravení do lidského těla podporuje obnovu buněk a regeneraci. Chlorofyl společně s ještě dvěma unikátními látkami sporopolleinem a chlorellinem zajišťuje očistu těla od toxinů, upravuje krevní hodnoty a působí proti zánětům.

Jaké jsou přínosy chlorelly a jak ji užívat?

Chlorella je výborným detoxikačním prostředkem. Ať už máte zažívací potíže, zácpu, vysokou hladinu cholesterolu a podobně, chlorela dovede tělo krásně očistit a zlepšit jeho celkovou kondici. Také posiluje imunitní systém, spolehlivě doplní hladinu potřebných vitaminů a minerálů, a ještě k tomu vás zbaví únavy. Abyste se ale dočkali pořádných výsledků, je potřeba dopřát si chlorellu po dobu několika týdnů.

 

Sehnat ji můžete ve formě tablet nebo jemného prášku, který je možné přidat i do smoothie či kaše. Důležité je hlavně dodržovat dostatečný pitný režim a užívat chlorellu ráno před jídlem. Efekt zelených potravin také můžete znásobit jejich kombinací, například když chlorellu zapijete mladým ječmenem a společně s ní budete též užívat spirulinu.

Chlorella v organismu podporuje:

  • Vitalita - energie - tonus
  • Imunita - energie
  • Přirozená obranyschopnost
  • Normální funkce střevního traktu
  • Mikrobiální rovnováha střev
  • Antioxidant
  • Normální činnost jater
  • Pročištění
  • Normální činnost srdce a cév

 

Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:

 

 

 

Chlorella od firmy Naturalis je 100% Chlorella pyrenoidosa bez příměsí, pomocných a balastních látek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nutrisslim Chlorella je také pouze 100% přírodní chlorella bez zbytečných přísad a pomocných látek, kdy jedna tableta odpovída 250mg čísté chlorelly.

Blog

Chlorella a spirulina – proč je vhodné je kombinovat?

Chlorella a spirulina – dvě zelené superpotraviny, které toho mají hodně společného a zároveň rozdílného. Na první pohled jsou si sice možná podobné, ale svými efekty se spíše doplňují. To, co chybí jedné, druhá hravě nahradí. Díky tomu tvoří jedinečné kombo, které vám přinese vzpruhu do života. Jedná se o sladkovodní rostlinné organismy, kterým se daří v teplých a čistých vodách. Energii pro svůj růst tedy získávají ze slunečního záření, kterého potřebují velké množství. Proto i když jsou kvůli vysoké poptávce pěstovány uměle, nemusí ve výsledku obsahovat tak velkou dávku aktivních látek. Při výběru je tudíž dobré dbát na místo původu, které by se mělo co nejvíce přibližovat přirozené domovině chlorelly a spiruliny. Kvalitní chlorella pochází z Taiwanu a spirulina z tropických oblastí Asie či Afriky.

20.10.2021


Spirulina – modrozelená sinice nejen proti únavě

Spirulina je zdraví prospěšná sinice, která patří mezi zelené potraviny společně s mladým ječmenem a chlorellou. Tyto zelené potraviny jsou plné mikroživin a blahodárných látek. Spirulina ale na rozdíl od ostatních zelených potravin vyniká vysokým obsahem bílkovin a prospěšných esenciálních nenasycených kyselin Mnoho lidí si myslí, že spirulina je stejně jako chlorella řasa, ale není tomu tak. Jedná se o modrozelenou sinici, která se vyskytuje ve sladkých vodách tropických a subtropických oblastech Asie, Afriky a Jižní Ameriky.

13.10.2021


Chlorella – sladkovodní řasa, která vám vrátí elán do života

Chlorella patří mezi zelené potraviny, které se vyznačují vítaným přínosem pro lidský organismus. Její vliv je nezanedbatelný především pro vegany, vegetariány, osoby s oslabenou imunitou, jedince trpící chudokrevností a všechny lidi, kteří jsou věčně unavení a uvěznění v uspěchaném životním stylu. Chlorella totiž pro tělo dovede vytvořit zelenou a zdravější cestu. Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa, která se vyznačuje vysokým obsahem zdraví prospěšných látek. Známo je hned několik druhů chlorell (například chlorella pyrenoidosa nebo chlorela vulgaris)

06.10.2021Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím