Vitamin C 500 mg s postupným uvolňováním k objednávkám nad 600 Kč ZDARMA. Vitamin C je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku. Akce pouze od 22.2. - 28.2.2021.

Proč užívat vitamin D3, K2 a omega 3 mastné kyseliny?

Některé důležité látky, minerály a vitaminy si lidské tělo neumí samo vytvořit (nebo jen ve velice omezeném množství), a tak je nutný jejich příjem prostřednictvím potravy nebo doplňků stravy. Mezi takové vitaminy a látky patří například omega 3 mastné kyseliny, vitamin D3 a vitamin K2. Jejich získávání z potravy ale bohužel není tak snadné jako kdysi a výběr kvalitních doplňků stravy může být také oříšek.

 

Urychlené zemědělství, při kterém se používá velké množství hnojiv a pesticidů, totiž způsobuje, že plodiny neobsahují všechny potřebné látky. Kvůli tomu velká část populace trpí nedostatkem některých vitaminů a minerálů, což se projevuje řadou projevů, jež mnohdy přisuzujeme zcela chybným věcem. Nejhorší na tom však je to, že si v dlouhodobém horizontu zaděláváme na zdravotní problémy.

V čem tkví hlavní přínos omega 3 mastných kyselin a vitaminů D3, K2 a E?

Vzhledem k tomu, že se jedná o látky, které si naše tělo neumí samo vyrobit, ale přitom jsou nezbytné pro více jak 200 různých biologických procesů, je velice důležité se na jejich příjem zaměřit. Zároveň je potřeba si uvědomit, že se jedná o látky synergicky působící. To ve zkratce znamená, že účinky jednoho jsou důležité pro účinky druhého. Pojďme se ale na ně nejdříve podívat jednotlivě:

 

 

 • Omega 3 mastné kyseliny – jedná se o esenciální zdravé nenasycené tuky, které jsou ve velké míře obsaženy především v rybách a mořských plodech. Potřebujeme je pro správné fungování srdce, mozku, imunity, zraku a krevního tlaku. Obzvlášť důležité jsou pro těhotné a kojící ženy. V těle totiž plní celou řadu úloh. Omega 3 mastné kyseliny se například účastní syntézy testosteronu a estrogenu a přenáší v organismu významné látky, kterými jsou vitaminy rozpustné v tucích (A, D, E a K). Při výběru kvalitní omegy 3 je potřebá brát v úvahu obsah EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (kyselina dokosahexaenová).

 

 

 • Vitamin D3 – tento vitamin naše tělo dovede v omezené míře získat ze slunečních paprsků. Jenže, aby si jej tělo dovedlo vytvořit, slunce musí být na obloze v určitém postavení. K němu dochází jen v letních měsících. Po zbytek roku pak tělo vitamin D3 ze slunečních paprsků získávat nedokáže. Problémem je také to, že se nachází jen v některých potravinách například rybách, vejcích a celozrnném pečivu. A k čemu je v těle dobrý... Vitamin D3 je odpovědný za vstřebávání a využití vápníku, při jeho nedostatku tak hrozí například chřadnutí kostí a zubů. Doporučená denní dávka vitaminu D by neměla překročit 25 mikrogramů, neboli 1000 I.U. vitamínu D3 

 

 

 • Vitamin K2 – jedná se o jednu ze tří variant vitaminu K, která je biologicky aktivnější – to znamená, že v těle lépe působí. Jeho úplně nejlepší formou je konkrétně vitamin označovaný jako K2 MK-7, který udržuje kardiovaskulární systém v kondici a podporuje správné fungování pohybového aparátu. Jeho hlavním zdrojem je tradiční japonský pokrm natto. V našich podmínkách jsme proto závislí na příjmu K2 z doplňků stravy. Tuto formu ale obsahuje jen hrstka z nich. Většina doplňků je totiž založena na méně aktivní formě K1, kterou jsme schopni přijmout běžně v potravě. Při výběru si proto dejte pozor na to, jakou formu doplněk stravy obsahuje a dejte přednost právě K2 MK-7, jehož efekt je ještě vyšší, pokud doplněk obsahuje vitamin D3.

 

 • Vitamin E – je esenciální vitamin, jehož bohatým zdrojem jsou pšeničné klíčky, sója, ořechy a rostlinné oleje. Právoplatně je označován za jednoho z nejdůležitějších antioxidantů, který dovede chránit buňky před oxidačním stresem, stárnutím a volnými radikály. Pro jeho přenos a využití v těle je důležitý dostatek omega 3 mastných kyselin.

Lze se těmito vitaminy předávkovat?

K předávkování prakticky nedochází, i když je možné, neboť se vitamin E, K a D mohou hromadit v těle. Pokud ale budete dodržovat dávkování doplňku stravy podle výrobce, nic vám nehrozí.

 

Jak v těle působí Omega 3 mastné kyseliny:

 • k normální činnosti mozku.
 • k udržení normálního stavu zraku.
 • k udržení normální hladiny triglyceridů v krvi.
 • k udržení normálního krevního tlaku.
 • k normální činnosti srdce.

 

Jak v těle působí Vitamin D3:

 • Pokud dávka obsahuje alespoň 0,75 μg vitaminu D, tak lze tvrdit:
 • Přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu
 • Přispívá k normální hladině vápníku v krvi
 • Přispívá k udržení normálního stavu kostí
 • Přispívá k udržení normální činnosti svalů
 • Přispívá k udržení normálního stavu zubů
 • Přispívá k normální funkci imunitního systému
 • Podílí se na procesu dělení buněk
 • Je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí

 

Jak v těle působí Vitamin K2:

 • Přispívá k udržení normálního stavu kostí
 • Přispívá k normální srážlivosti krve

 

Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:

 

Speciálně vyvinutá kombinace od výrobce Golden Nature Vám přináší všechny výše zmíněné složky vitamin D3, Vitamin K2, Omegu 3 s obsahem EPA a DHA a Vitamin E. To vše v jedné kapsli pro pohodlné užívání!

 

 

 

 

 

 

 

Tuto výjimečnou kombinaci Golden Nature Vitamin D3 a Vitamin K2 a Omega 3 s přidaným Vitamínem E nabízíme také ve zvýhodněném balení 2+1 zdarma.

Blog

Ženšen pravý – jeden z nejsilnějších přírodních adaptogenů

Ženšen pravý latinsky (Panax ginseng) je typickým zástupcem aktivních látek zvaných adaptogenů. Obsahuje totiž celou řadu aktivních rostlinných látek se specifickými vlastnostmi. Jich si byli po staletí dobře vědomi čínští a indičtí léčitelé, kteří je využívali v rámci tradiční čínské a ajurvédské medicíny. V našem západním světě se o adaptogenech začalo mluvit až ve 20. století a v souvislosti s tím i o ženšenu pravém, jehož popularita vydržela až do dnešních dní. Pojďme se podívat na to, jaké aktivní látky ženšen pravý obsahuje a co to ty "adaptogeny" vlastně jsou.

18.02.2021


Proč užívat vitamin D3, K2 a omega 3 mastné kyseliny?

Některé důležité aktivní látky, vitaminy a minerály si lidské tělo neumí samo vytvořit (nebo jen ve velice omezeném množství), a tak je nutný jejich příjem prostřednictvím potravy nebo vhodných doplňků stravy. Mezi takové vitaminy a látky patří například omega 3 mastné kyseliny, vitamin D3 a vitamin K2. Jejich získávání z potravy ale bohužel není tak snadné jako kdysi a výběr kvalitních doplňků stravy může být také oříšek.

09.02.2021


Rozdíl mezi klasickým a lipozomálním vitaminem C? Který je lepší?

Zdroje vitaminu C jsou běžně dostupné ať už v podobě doplňků stravy s obsahem vitaminu C či pestré stravy. Vitamin C najdeme totiž prakticky v každém ovoci či zelenině. Jeho absolutní nedostatek, tak se dnes už vůbec nevyskytuje. Přesto však někteří lidé, kteří jedí nezdravě a nedbají na dostatečný přísun ovoce a zeleniny, mohou mít k jeho nedostatku poměrně blízko. Potřeba vitaminu C se navíc v některých situacích zvyšuje. Jak tedy zajistit, aby naše tělo mělo neustále dostatek tohoto důležitého vitaminu? 

29.01.2021Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím