Allnature Mandle 250g k objednávce nad 600 Kč ZDARMA. Mandle je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku. Akce platná do 1.11.2020.

Kotvičník zemní, životabudič nejen pro muže

 

Kotvičník zemní pro někoho znám spíše pod latinským názvem Tribulus terrestris je celosvětově známá a velice oblíbená rostlina. Kotvičník zemní je nejčastěji spojován se zvyšováním hladiny testosteronu u mužů, ovšem působení této zázračné byliny je daleko rozsáhlejší a umí mnohem více. Dnes si dopodrobna rozebereme Kotvičník zemní a jeho blahodárné účinky na organismus, které ocení nejen muži, jak je nejčastěji zmiňováno, ale u ženy.

 

Jak Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) vypadá a kde ho najdeme?

Kotvičník zemní je poměrně malá rostlina, dosahující výšky 50-70 cm. Krátké zelené listy nejsou nijak výrazné, ale pětičetné žlutě zbarvené květy či ostnaté plody, již nikdo nepřehlédne.

 

Historie Kotvičníku zemního sahá až do starověké Číny, kde byl hojně využíván místními léčiteli. Postupem času se blahodárné účinky Kotvičníku roznesli do různých koutů světa a dnes se pěstuje téměř po celém světě. Zcela výjimečně lze narazit na Kotvičník volně se vyskytující i u nás.

Důležité je zmínit, že jako každá jiná rostlina i Kotvičník zemní potřebuje pro svůj správný růst specifické podmínky.

Velice zajímavým faktem je, že Kotvičník zemní pocházející z Bulharska vykázal v mnoha testech vysoké množství aktivních složek a tím i silnější účinek.

 

 

 

Co všechno Kotvičník zemní obsahuje?

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) obsahuje opravdu široké spektrum obsahových složek-fytosterolů, které mají významný vliv na náš organismus. Mezi tyto složky patří steroidní saponiny, alkaloidy, flavonoidy, glykosidy, třísloviny, vitamíny (zejména vitamín C) a mnoho dalších.

 

Nejzásadnější složkou Kotvičníku zemního jsou steroidní saponiny, který mají studiemi podložené účinky na naše tělo. Nejsilnějším steroidním saponinem je Protodioscín, ovšem nesmíme zapomenout také na další steroidní saponiny jako Diosgenin a Dioscin.

 

Jak vybrat kvalitní Kotvičník zemní?

Na českém trhu se objevuje opravdu velké množství Kotvičníku a někdy je nesmírně těžké se v nich orientovat a vybrat ten pravý, když každý prodejce uvádí, že zrovna ten „jeho“ Kotvičník je ten nejlepší.

 

Pří výběru stačí dodržovat jednoduché pravidlo a vybírat pouze Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) s deklarovaným množstvím steroidních saponinů a nebo konkrétního saponínu – Protodioscínu. Čim vyšší obsah těchto aktivních složek v produktu bude, tím je produkt lepší. Důležité je také sledovat obsah v kapslích, zde platí stejné pravidlo - čím více, tím lépe.

 

Z našeho výběru Doporučujeme:

Golden Nature Kotvičník zemní s deklarovaným obsahem 90% saponinů

 

Kotvičník a jeho blahodárné účinky?

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) pomáhá:

 

 • u mužů zvyšovat hladinu testosteronu až o 30%
 • podporuje kvalitní erekci
 • zrychluje regeneraci a nárůst svalové hmoty
 • pomáhá snižovat krevní tlak a LDL cholesterol (Významný vliv na kardiovaskulární systém)
 • dodává energii a vitalitu
 • zvyšuje psychickou odolnost vůči stresu
 • zlepšuje sexuální funkce a libido u obou pohlaví
 • podporuje správnou funkci ledvin, působí močopudně
 • podporuje správnou funkci jater
 • silný přírodní adaptogen
 • zmírňuje projevy klimakteria

 

Z naší obsáhlé nabídky Kotvičníků doporučujeme Golden Nature Kotvičník s deklarovaným obsahem 90% saponínu, který nabízíme ve výhodném akčním balení 2+1 zdarma.

 

 

Blog

Jaké jsou nejsilnější přírodní antioxidanty?

Antioxidanty jsou z hlediska dlouhodobého zdraví nezbytné. Plní totiž širokou škálu úkolů a jejich efekt na lidské tělo nelze ničím jiným nahradit. Bohužel si je ale dovedeme vytvořit jen v omezeném množství, které pro správné fungování nestačí. Navíc schopnost tvorby antioxidantů s rostoucím věkem klesá. Jsme proto na jejich získávání z potravy či z doplňků stravy závislí.

24.10.2020


Medicinální houby – přehled nejznámějších druhů a jejich účinků ?

Blahodárné účinky medicinálních hub reishi, cordyceps, hericium, chaga a mnoho dalších již po tisíce let využívá tradiční čínská medicína a ajurvéda (tradiční indická medicána). Do podvědomí západní medicíny se dostaly poměrně nedávno, přičemž ještě stále patří k spíše alternativním léčebným způsobům

17.10.2020


Lipozomální vitaminy a minerály – převratný objev mezi potravinovými doplňky??

Objevem poslední doby jsou lipozomální vitaminy a minerály, které mají schopnost se v těle lépe vstřebávat a působit s daleko větší účinností. Díky tomu se může zdát, že běžně dostupným vitaminům a minerálům již odzvonilo

07.10.2020Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím