Preclíky v mléčné čokoládě 500g k objednávkám nad 800 Kč ZDARMA. PRECLÍKY JE NUTNÉ SI VYBRAT V POSLEDNÍ FÁZI NÁKUPNÍHO KOŠÍKU!. Akce pouze do 31.10.2021.

Pravda o kotvičníku – opravdu funguje a jak ho vybrat?

O kotvičníku zemním se v poslední době hodně mluví. Pánové na něj nedají dopustit především z důvodu podpory tvorby testosteronu a dámy zase kvůli stabilizaci hladiny progesteronu a estrogenu. Jak je tedy vidno, kotvičník zemní je oblíbený zejména pro svůj efekt na pohlavní a hormonální soustavu. Není to však jeho jediná úloha v organismu.

Základní informace o kotvičníku zemním

Kotvičník zemní, latinsky tribulus terrestris, je jednoletá rostlina původem z Číny a Japonska. Po staletí se jeho plody a kořen využívají v rámci ajurvédy k nastartování libida a podpoře mužských pohlavních funkcí. Dnes je kotvičník pokládán za poměrně rozšířenou bylinu, které se nejlépe daří na suchých a písčitých místech. Klimatické podmínky s obsahem aktivních látek v této žlutě kvetoucí rostlině úzce souvisí. Při výběru kotvičníku či produktů z něj je proto nezbytné zaměřit se na určité věci, konkrétně deklaraci aktivní látek. Jedině tak si totiž budete moci být jisti, že vám kotvičník bude skutečně fungovat.

Který kotvičník skutečně funguje?

Současný trh je přesycen různými formami kotvičníku zemního a dle informací výrobců je každý ten jeho"nejlepší a nejsilnější na trhu". Není proto divu, že běžný uživatel může být širokou nabídkou zmaten. Nemluvě o tom, že se častokrát liší nejen samotnou formou, ale i zemí původu, cenou nebo obsahem aktivních látek.

 

Podle čeho tedy kotvičník vybírat, abyste dosáhli kýženého efektu?

Kotvičník je skutečně pozoruhodná bylina s velkým dopadem na naše tělo. Ovšem není kotvičník jako kotvičník. V první řadě záleží hlavně na formě, respektive zda se jedná o tinkturu, čaj, prášek nebo kapsli.

 • V případě čaje nebo prášku se většinou jedná o namletou nať a listy, kvůli čemuž je bohužel efekt minimální. Největší množství účinných látek se totiž u této byliny soustředí do kořeně a plodů. Slabý efekt čajů a prášku z kotvičníku je navíc podmíněn sušením, skladováním a následným zalitím vodou, která je pochopitelně nutná pro přípravu nápoje. Nehledě na to, že nápoj z kotvičníku nemá moc dobrou chuť.

 

 • Co se týče tinktur, tak u nich je síla extraktu různá. I přesto je ale vzhledem k obsahu alkoholu tinktura z kotvičníku vhodná jen pro někoho a za nás ji uplně nedoporučujeme.

 

 • Nejbezpečnější a bezesporu nejvhodnější formou tedy zůstávají kapsle. U nich je ale potřeba sledovat buď deklarovaný obsah saponinů, který by měl být alespoň 90 %, nebo deklarovaný obsah protodioscinu, který by měl být ideálně 60 %. Pokud výrobce obsah saponinů neuvádí, nemůžete si být jisti výsledkem. Jestliže výrobce množství saponinů uvádí a je ve vyhovující výši, zaměřte se na celkový obsah v jedné kapsli, který by měl činit minimálně 500 mg. Nižší množství totiž znamená, že byste každý den museli užít například 3–6 kapslí, abyste dosáhli požadované denní dávky.

Dále se pak při výběru zaměřte na původ suroviny. Kvalitu rostliny totiž do značné míry ovlivňuje klima a hnojiva, která jsou při pěstování použita. Například kotvičník pěstovaný u nás vyžaduje pro optimální růst velké množství syntetických hnojiv a pesticidů, což bohužel snižuje jeho kvalitu. Nejkvalitnější kotvičník zemní podle různých testů pochází z Bulharska. I tak se ale raději řiďte pravidlem, že výrobce musí uvádět obsah saponinů nebo protodioscinu, ať máte jistotu.

Jak kotvičník zemní působí?

A jak Vás kotvičník může podpořit?

 

Za své pozitivní působení na lidské tělo je kotvičník vděčný především přírodní chemické sloučenině protodioscinu, jenž spadá do obecné kategorie saponinů. Protodioscin podporuje u mužů navýšit hladinu mužských pohlavních hormonů a u žen naopak těch ženských. Díky tomu jej pánové vyhledávají při selhávání při sexu, ke zlepšení libida a k podpoře růstu svalové hmoty. U žen má kotvičník za následek zmírnění projevů menopauzy, potlačení únavy a zvýšení chuti na sex. Celkově pak kotvičník působí na svalový tonus, obranyschopnost a močovou soustavu.

Kotvičník zemní také přispívá k:

 • Pohlavní orgány / hormonální aktivita
 • Normální funkce močové soustavy (močení)
 • Tělový a svalový tonus, Energie
 • Normální činnost kardiovaskulárního systému, srážení krve, čištění krve
 • Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
 • Normální činnost nervové soustavy
 • Normální funkce dýchacího systému
 • Normální funkce močové soustavy a reprodukčního systému

 

Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:

 

 

VemoHerb Trubulus terrestris MAXX je unikátní kombinace kotvičníku zemního s deklarovaným obsahem steroidních saponinů i protodioscinu.

 

 

 

 

 

 

 

Golden Nature Kotvičník zemní s garantovaným podílem 90% saponinů je náš jednoznačně nejprodávanější a zákaznicky nejoblíbenější kotvičník zemní/tribulus terrestris.

 

 

Blog

Chlorella a spirulina – proč je vhodné je kombinovat?

Chlorella a spirulina – dvě zelené superpotraviny, které toho mají hodně společného a zároveň rozdílného. Na první pohled jsou si sice možná podobné, ale svými efekty se spíše doplňují. To, co chybí jedné, druhá hravě nahradí. Díky tomu tvoří jedinečné kombo, které vám přinese vzpruhu do života. Jedná se o sladkovodní rostlinné organismy, kterým se daří v teplých a čistých vodách. Energii pro svůj růst tedy získávají ze slunečního záření, kterého potřebují velké množství. Proto i když jsou kvůli vysoké poptávce pěstovány uměle, nemusí ve výsledku obsahovat tak velkou dávku aktivních látek. Při výběru je tudíž dobré dbát na místo původu, které by se mělo co nejvíce přibližovat přirozené domovině chlorelly a spiruliny. Kvalitní chlorella pochází z Taiwanu a spirulina z tropických oblastí Asie či Afriky.

20.10.2021


Spirulina – modrozelená sinice nejen proti únavě

Spirulina je zdraví prospěšná sinice, která patří mezi zelené potraviny společně s mladým ječmenem a chlorellou. Tyto zelené potraviny jsou plné mikroživin a blahodárných látek. Spirulina ale na rozdíl od ostatních zelených potravin vyniká vysokým obsahem bílkovin a prospěšných esenciálních nenasycených kyselin Mnoho lidí si myslí, že spirulina je stejně jako chlorella řasa, ale není tomu tak. Jedná se o modrozelenou sinici, která se vyskytuje ve sladkých vodách tropických a subtropických oblastech Asie, Afriky a Jižní Ameriky.

13.10.2021


Chlorella – sladkovodní řasa, která vám vrátí elán do života

Chlorella patří mezi zelené potraviny, které se vyznačují vítaným přínosem pro lidský organismus. Její vliv je nezanedbatelný především pro vegany, vegetariány, osoby s oslabenou imunitou, jedince trpící chudokrevností a všechny lidi, kteří jsou věčně unavení a uvěznění v uspěchaném životním stylu. Chlorella totiž pro tělo dovede vytvořit zelenou a zdravější cestu. Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa, která se vyznačuje vysokým obsahem zdraví prospěšných látek. Známo je hned několik druhů chlorell (například chlorella pyrenoidosa nebo chlorela vulgaris)

06.10.2021Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím