Aquamin a klasický vápník, jaký je mezi nimi rozdíl?

Vápník je velice důležitý prvek, který potřebujeme k životu. Bez nadsázky můžeme říci, že díky němu je naše tělo soudržné, pevné a činné. V těle tvoří přibližně 1,5 % celkové tělesné hmotnosti, přičemž 99 % vápníku je uloženo v kostech. Nepotřebují ho ale pouze naše kosti a zuby. Významný je také pro nervosvalovou činnost, srážení krve, imunitu nebo hojení ran. Jak ho efektivně přijmout? A co to je aquamin? Si povíme v následujících řádcích.

Jaký je rozdíl mezi aquaminem a vápníkem?

 

Vápník je dostupný v různých formách, nejčastěji solích. Některé formy naše tělo dovede lépe vstřebat a využít (např. citrát vápenatý), jiné zase méně (např. hydroxid vápenatý). Každá ze solí je složena z elementárního vápníku, což je právě ta forma vápníku, u níž se stanoví doporučená denní dávka. Ta je v České republice nastavena na 800 – 1200 mg vápníku za den.

 

Abychom přijali dostatečné množství čistého elementárního vápníku, je u každé soli potřeba přijmout jiné množství. Například pokud chceme přijmout 500 mg elementárního vápníku, je nutné, aby doplněk stravy s hydroxidem vápenatým obsahoval jednou tak velké množství hydroxidu. Tělo pak za celé řady dějů, při nichž figurují i jiné minerály a vitaminy, získá z vápenaté soli tolik potřebný čistý vápník.

 

Aquamin, což je zajímavý komplex více než 70 různých látek, oproti tomu obsahuje vápník již ve formě, kterou naše tělo dovede jednoduše využít. Díky tomu vápník z aquaminu je přibližně 4× efektivnější, než "klasický vápník"! Zároveň jsou v aquaminu obsaženy minerály. K těmto minerálům například patří hořčík a zinek. Dále pak ještě aquamin obsahuje selen, síru, železo a fosfor, což jsou taktéž důležité prvky pro zdravé kosti, klouby a zuby.

Co je aquamin zač?

 

Aquamin pochází z mořské řasy, která nese latinský název Lithothamnion calcareum. Ta roste v průzračně čistém Atlantském oceánu, kde čerpá z vody důležité živiny a mění barvu na nezaměnitelnou červenou. Když se začne její životní cyklus chýlit ke konci, schránka řasy je již celá zvápenatělá, odumírá a klesá ke dnu, odkud je nutné ji sesbírat ručně. Ze zvápenatělých schránek se poté získává cenný komplex látek známý jako aquamin.

Proč je důležitý dostatek vápníku a kdo je ohrožen jeho nedostatkem?

Dbát na dostatek vápníku je důležité hlavně u dětí, mladistvých, těhotných a kojících žen, sportovců, seniorů a žen v menopauze. U těchto skupin lidí totiž dochází ke zvýšené spotřebě vápníku tělem a jakmile má tělo vápníku nedostatek, začne ho přebírat z kostí. Nadměrným vyplavováním vápníku z kostí bohužel ale hrozí křehnutí a řídnutí kostní tkáně a zvýšené riziko zlomenin.

 

Vzniknout dokonce může onemocnění zvané osteoporóza. U ohrožených skupin se proto doporučuje konzumovat nejen větší množství potravin bohatých na vápník (např. mléčné výrobky, brokolice, sardinky, ořechy atd.), ale i kvalitní doplňky stravy s obsahem vápníku. A právě mezi ně patří i aquamin, který mohou vzhledem ke své rostlinné povaze bez starostí užívat i vegetariáni a vegani.

 

Vápník v lidském organismu podporuje:

 

  • Přispívá k normální srážlivosti krve
  • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
  • Přispívá k normální činnosti svalů
  • Přispívá k normální funkci nervových přenosů
  • Přispívá k normální funkci trávicích enzymů
  • Podílí se na procesu dělení a specializace buněk
  • Vápník je potřebný pro udržení normálního stavu kostí
  • Vápník je potřebný pro udržení normálního stavu zubů
  • Je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí

 

Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:

 

 

 

Golden Nature Aquamin je přírodní zdroj vápníku a mnoha dalších minerálních a stopových prvků jako jsou síra, měď, zinek, hořčík, fosfor a mnoho dalších.

 

 

 

 

 

 

Aquamineral je speciální doplněk stravy s obsahem Aquaminu, což je bioaktivní komplex různých minerálních látek z přírodních zdrojů Atlantském oceánu, který vyniká vysokou biologickou dostupností a spektrem aktivních látek.

Blog

Ostropestřec mariánský, proč se zaměřit na množství silymarinu?

Ostropestřec mariánský je zajímavá a na první pohled hezká bylinka, která má svou dlouhou tradici v léčitelství asijských zemí. Již od pradávna se využívala k léčbě hadího uštknutí a na podporu správne činnosti funkce jater. Efekt na regeneraci jater dokonce potvrdily i mnohé současné studie, z nichž ale vyplývá, že aby ostropestřec mariánský byl efektivní, musí obsahovat dostatek aktivní látky zvané silymarin.

21.07.2021


Jaká jsou přírodní sladidla a jaké jsou výhody erythritolu a xylitolu?

Erythritol – tato přírodní látka patří do skupiny cukerných alkoholů, které se běžně nachází v některých fermentovaných potravinách, ovoci nebo zelenině. Jeho nespornou výhodou je vysoká míra sladivosti, která v porovnání s běžným bílým cukrem dosahuje 70–80 % sladké chuti. Přitom ale erythritol neobsahuje žádné kalorie a neovlivňuje glykemický index. Díky tomu ho mohou užívat i diabetici. Důvod, proč tělu nedodává žádné kalorie, je jednoduchý, náš organismus ho nedovede metabolizovat, a tudíž je vyloučen močí.  Xylitol – patří do stejné skupiny jako erythritol. Oproti němu se ale zásadně liší. Sladivost tohoto přírodního sladidla, přezdívajícímu se také někdy jako „březový cukr“, je totožná s klasickým bílým cukrem. Nahrazovat ho proto můžete 1:1. Bohužel ale není zcela bez kalorií jako erythritol. Xylitol je přibližně o 40 % méně kalorický než bílý cukr a je vhodný pro diabetiky, protože pro svou přeměnu v těle nevyžaduje inzulin. 

15.07.2021


Aquamin a klasický vápník, jaký je mezi nimi rozdíl?

Vápník je velice důležitý prvek, který potřebujeme k životu. Bez nadsázky můžeme říci, že díky němu je naše tělo soudržné, pevné a činné. V těle tvoří přibližně 1,5 % celkové tělesné hmotnosti, přičemž 99 % vápníku je uloženo v kostech. Nepotřebují ho ale pouze naše kosti a zuby. Významný je také pro nervosvalovou činnost, srážení krve, imunitu nebo hojení ran.

02.07.2021Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím