Hořčíkový olej a jeho využití??

V dnešní blogu si podrobně rozebereme Hořčík a jeho význam v organismu a podíváme se na poměrně novodobí přírodní přípravek, kterým je z Hořčíku získávaný Hořčíkový olej.

Hořčíkový olej může být vhodnou lékovou formou a způsobem jak dostat do organismu tak potřebný hořčík, pokud například neradi polykáte kapsle, případně nemůžete z nějakého důvodu užívat Hořčík vnitřně.

 

Co je Hořčíkový olej?

Hořčíkový olej je přírodní kosmetický přípravek, který je standardně složený z vody a Chloridu hořečnatého (hořčíku). Hořčíkový neboli Magneziový olej má svojí specifickou, lepkavou olejovitou konzistenci, která se využívá pouze na vnější/transdermální užití. Po prvním užití, může magnéziový olej způsobovat mírné brnění až pálení, které by mělo častější aplikací vymizet. NIKDY nenanášejte olej do ran.

 

Kvalitní Hořčíkový olej poznáte tak, že bývá získávaný z přírodního zdroje Zechstein.

 

Hořčíkový oleje Zechstein s obsahem 31 % je nejkvalitnější a nejvíce využívaný na celém světě.

 

Jak Hořčíkový olej používat?

Hořčíkový olej je nejčastěji užíván sportovci, maséry případně lidmi s fyzicky náročným zaměstnáním či aktivitami.

Hořčíkový olej se nanáší na postižené/bolavé místo, nechá se působit zhruba 15-20 min. a poté je možné ho smýt. Hořčíkový olej se nemusí nijak ředit, nanáší se rovnou.

V případě substituce Hořčíku pomocí Hořčíkového oleje je možné nanášet Hořčíkový olej do podpaží případně na místo pod kolenem, kde se hořčík nejlépe a nejefektivněji vstřebává.

 

Jednoznačně doporučujeme Woldohealth Hořčíkový olej ve formě spreje případně velkého 1000 ml balení.

 

Co je Hořčík?

Hořčík známý také pod latinským názvem Magnezium je minerál podílející se na mnoha chemických procesech v organismu a tím se stává pro naše tělo nepostradatelný. Hořčík se podílí na několika stovkách enzymatických reakcí nezbytných pro správné fungování nervové soustavy, pohybového aparátu a dokonce i kardiovaskulárního systému.

 

Jednoduše řečeno Hořčík má svojí nepostradatelnou roli v organismu a tak bychom jeho příjem neměli brát na lehkou váhu.

Denní příjem Hořčíku pro zdravého dospělého člověka by měl být přibližně okolo 400 mg denně. Důležitým faktem je, že více jak třetina populace trpí nedostatkem hořčíku, což bývá nejčastěji způsobené špatným stravováním, případně nízkým obsahem Hořčíku v potravinách.

 

Ideálním řešením je substituce formou kvalitních doplňků stravy, nejčastěji s chelátovou vazbou hořčíku.

 

 

Jaké jsou projevy nedostatku Hořčíku:

  • Psychická nerovnováha (stres, podrážděnost, náladovost)
  • Vysoký krevní tlak, bušení srdce a arytmie
  • Bolest hlavy
  • Únava
  • Bolesti svalů, křeče
  • Nespavost
  • Špatný stav vlasů a nehtů
  • Poruchy trávení

 

Jak již bylo několikrát řečeno, Hořčík patří mezí velice důležité minerály a jeho dostatečný přísun je pro náš organismus nezbytně důležitý.

 

Z našeho sortimentu Vám na DoplňVitamín.cz doporučujeme:

 

Woldohealth Hořčíkový olej

Magnezium citrát + Vitamín B6

 

Blog

Reishi, zázračná houba nesmrtelnosti

Reishi bychom mohli zařadit mezi klenot tradiční čínské medicíny a proto také je jednou z nejvíce ceněných medicinálních hub, využívající se jako základní stavební kámen mnoha terapií. Tato zázračný medicinální houba, bývá stále častěji podrobována vědeckými studiemi, které již prokázaly pozitivní vliv na naše zdraví.

02.01.2020


Kolagen, jak vybrat ten správný??

Kolagen patří mezi základní stavební složku pojivových tkání a jedná se o extracelulární ve vodě nerozpustnou bílkovinu. Tato významná bílkovina tvoří téměř 30 % všech proteinů obsažených v našem těle. V kůži se kolagen vyskytuje až ze 70 % a celkově tvoří přibližně 10 % celkové hmotnosti lidského těla. Kolagen jako bílkovina se liší spektrem aminokyselin od hovězího, kuřecího masa, případně jiných mléčných bílkovin a zejména v obsahu základních aminokyselin. 

07.11.2019


Kotvičník zemní, životabudič nejen pro muže

Kotvičník zemní pro někoho znám spíše pod latinským názvem Tribulus terrestris je celosvětově známá a velice oblíbená rostlina. Kotvičník zemní je nejčastěji spojován se zvyšováním hladiny testosteronu u mužů, ovšem působení této zázračné byliny je daleko rozsáhlejší a umí mnohem více. Dnes si dopodrobna rozebereme Kotvičník zemní a jeho blahodárné účinky na organismus, které ocení nejen muži, jak je nejčastěji zmiňováno, ale u ženy.

18.09.2019Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím