Hořčíkový olej a jeho využití??
V dnešní blogu si podrobně rozebereme Hořčík a jeho význam v organismu a podíváme se na poměrně novodobí přírodní přípravek, kterým je z Hořčíku získávaný Hořčíkový olej.
Hořčíkový olej může být vhodnou lékovou formou a způsobem jak dostat do organismu tak potřebný hořčík, pokud například neradi polykáte kapsle, případně nemůžete z nějakého důvodu užívat Hořčík vnitřně.
Co je Hořčíkový olej?
Hořčíkový olej je přírodní kosmetický přípravek, který je standardně složený z vody a Chloridu hořečnatého (hořčíku). Hořčíkový neboli Magneziový olej má svojí specifickou, lepkavou olejovitou konzistenci, která se využívá pouze na vnější/transdermální užití. Po prvním užití, může magnéziový olej způsobovat mírné brnění až pálení, které by mělo častější aplikací vymizet. NIKDY nenanášejte olej do ran.
Kvalitní Hořčíkový olej poznáte tak, že bývá získávaný z přírodního zdroje Zechstein.
Hořčíkový oleje Zechstein s obsahem 31 % je nejkvalitnější a nejvíce využívaný na celém světě.
Jak Hořčíkový olej používat?
Hořčíkový olej je nejčastěji užíván sportovci, maséry případně lidmi s fyzicky náročným zaměstnáním či aktivitami.
Hořčíkový olej se nanáší na postižené/bolavé místo, nechá se působit zhruba 15-20 min. a poté je možné ho smýt. Hořčíkový olej se nemusí nijak ředit, nanáší se rovnou.
V případě substituce Hořčíku pomocí Hořčíkového oleje je možné nanášet Hořčíkový olej do podpaží případně na místo pod kolenem, kde se hořčík nejlépe a nejefektivněji vstřebává.
Jednoznačně doporučujeme Woldohealth Hořčíkový olej ve formě spreje případně velkého 1000 ml balení.
Co je Hořčík?
Hořčík známý také pod latinským názvem Magnezium je minerál podílející se na mnoha chemických procesech v organismu a tím se stává pro naše tělo nepostradatelný. Hořčík se podílí na několika stovkách enzymatických reakcí nezbytných pro správné fungování nervové soustavy, pohybového aparátu a dokonce i kardiovaskulárního systému.
Jednoduše řečeno Hořčík má svojí nepostradatelnou roli v organismu a tak bychom jeho příjem neměli brát na lehkou váhu.
Denní příjem Hořčíku pro zdravého dospělého člověka by měl být přibližně okolo 400 mg denně. Důležitým faktem je, že více jak třetina populace trpí nedostatkem hořčíku, což bývá nejčastěji způsobené špatným stravováním, případně nízkým obsahem Hořčíku v potravinách.
Ideálním řešením je substituce formou kvalitních doplňků stravy, nejčastěji s chelátovou vazbou hořčíku.
Hořčík a jeho působení v organismu:
- Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
- Přispívá k elektrolytické rovnováze
- Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
- Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
- Přispívá k normální činnosti svalů
- Přispívá k normální syntéze bílkovin
- Přispívá k normální psychické činnosti
- Přispívá k udržení normálního stavu kostí
- Hořčík přispívá k udržení normálního stavu zubů
Jak již bylo několikrát řečeno, Hořčík patří mezí velice důležité minerály a jeho dostatečný přísun je pro náš organismus nezbytně důležitý.
Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:
Golden Nature Magnesium je obohacený vitamin B6 a obsahuje 100 mg čístého hořčíku v chelátové vazbě v jedné kapsli.
Woldohealth Hořčíkový olej vysoké kvality z čistě přírodního zdroje Zechstein.

Jarní detox, zkuste mladý ječmen
Zelený nebo mladý ječmen (Hordeum Vulgare) je ve své podstatě nezralým ječmenem setým. Je to samoopylovací jednoletá obilovina patřící mezi travnaté rostliny. Dříve zřejmě přirozeně rostl především na asijském kontinentu a v Africe. V současnosti se pěstuje na mnohých jiných místech. Ten opravdu kvalitní pochází třeba z Nového Zélandu, Austrálie nebo amerického Utahu, kde má optimální podmínky pro svůj růst – výživnou půdu, čisté ovzduší a dostatečný sluneční svit. V zeleném ječmeni se nachází skutečně velké množství výživných a jiných látek, jejichž koncentrace je zásadně vyšší než u běžných potravin. V první řadě obsahuje chlorofyl, a to ve velice dobře vstřebatelné formě. Dále je v něm přibližně 12 minerálních a stopových prvků, včetně vápníku, železa, hořčíku, fosforu, mědi a zinku. Vápníku má dokonce více než třeba mléko a železa několikanásobně než špenát. Z vitaminu je zastoupeno asi 13 druhů, kupříkladu vitamin C, A, E, K a vitaminy ze skupiny B.

V čem acerola předčí klasický vitamin C?
Acerola či Malpígie, označována i jako barbadoská nebo karibská třešeň. To je rostlina známá především pro svůj neobyčejně vysoký obsah vitaminu C. Udává se, že je toto množství až 40x větší než v pomerančích. Malpígie lysá je druh tropické a subtropické rostliny s původem v Karibiku. Postupně se vysazuje i v jiných teplých oblastech jako je jihovýchod Asie, Austrálie nebo Afrika. Vzrůstem se řadí mezi keře či menší stromy. Květy jsou růžové až načervenalé a listy pevné a lesklé. Pojmenování třešeň si vysloužila díky svým plodům, které jsou právě třešním podobné.

Golden Nature - Prémiové doplňky stravy
Obliba doplňků stravy či jiných bylinek neustále roste a není se čemu divit. Léčivé byliny byly známy před více jak tisíci lety a jejich přírodní sílu a účinky objevovali již staří Egypťané. Moderní medicína se také opírá o poznatky z léčivých rostlin, koneckonců i léky jsou vyráběny právě z aktivních složek obsažených v léčivých bylinách.