KEŠU 250g k objednávkám nad 600 Kč ZDARMA!! Akce platí pouze do 26.9.2021. KEŠU JE NUTNÉ SI VYBRAT V POSLEDNÍ FÁZI NÁKUPNÍHO KOŠÍKU.

Jak správně pečovat o klouby?

Kloubní potíže již dávno nepostihují pouze seniory, ale čím dál tím mladší lidi. Může za to sedavý způsob života, nezdravá strava i nadváha. Odborníci se proto shodují, že je zapotřebí začít pečovat o klouby už v mládí. Nikdy ale není pozdě. V každém věku pro svůj pohybový aparát můžete něco udělat. Co? Na to se podíváme v dnešním článku.

Co způsobuje kloubní problémy a na co si je dobré dát pozor?

 

Klouby jsou důležitou součástí našeho pohybového aparátu. Díky nim jsme schopni vlastní sebeobsluhy a chůze. Věkem a nešetrnou péčí se ale bohužel opotřebovávají, začínají tuhnout a někdy se na nich dokonce vytvářejí výrůstky, které mohou bránit volnému pohybu. Důvodů, proč k tomu dochází, je hned několik. V některých případech za to může genetika nebo vrozené vady, u valné většiny lidí za to však může některý z následujících faktorů:

 

  •  - Úraz – ať už přímý (např. pád na kolena atd.), anebo nepřímý (např. ruptura svalu atd.)
  •  - Obezita – nadváha vede k přetěžování kloubního systému.
  •  - Špatná výživa – nedostatečně pestrá strava může podpořit předčasné stárnutí a zhoršit regeneraci.
  •  - Nedostatek pohybu – časté sezení, stání nebo jednostranný pohyb nahrává k poškození kloubu.
  •  - Věk – s věkem samozřejmě klouby již nedostávají takovou výživu, jakou by si zasloužily. O to více bychom se měli o klouby starat a dodávat jim kvalitní kloubní výživu.

 

Stejně tak jako existuje spoustu příčin vzniku kloubních potíží, tak i existuje celá řada jejich příznaků. Mezi nejčastější samozřejmě patří nepříjemné pocity spojené například s ranní ztuhlostí, nestabilitou kloubu nebo omezenou hybností. Dále se pak také může objevit otok nebo zarudnutí.

Jak preventivně pečovat o klouby?

Pokud trpíte nadváhou, měli byste v první řadě upravit svoji tělesnou hmotnost. Dále se pak doporučuje udržovat hybnost v kloubu například procházkami, alespoň lehčím cvičením, plaváním a správným držením těla třeba při práci u počítače. Pro seniory a jedince, kteří mají již nějaké kloubní potíže, je ideální také pohybová aktivita zvaná Nordic walking neboli chůze se speciálními hůlkami, díky níž při chůzi dochází k zapojení i horní části těla. Hlavní je ale při jakémkoliv sportu volit správnou pevnou a zároveň pružnou obuv.

 

Potraviny vhodné na klouby

Neméně důležitá je i strava. Ve vašem jídelníčku by rozhodně neměly chybět potraviny bohaté na vápník, vitamin D a K. Mezi ně například patří mléčné výrobky, luštěniny, listová zelenina a ořechy.

 

Vhodné je také zajistit dostatečný příjem kolagenu (želatiny), kterou můžete najít například v aspiku, tlačence, vývaru nebo masných výrobcích. Jelikož je ale každodenní konzumace těchto potravin nevhodná z důvodu vysokého obsahu nezdravých tuků a přemíry soli, mnohem lepší je sáhnout po kloubní výživě neboli doplňku stravy na klouby. Dále by vám neměl chybět vitamin C, o němž se ví, že podporuje tvorbu vlastního kolagenu a snižuje zánětlivost v těle. V neposlední řadě se zaměřte na potraviny s dostatkem bílkovin a omega-3 mastnými kyselinami, jako jsou tučné mořské ryby nebo plody moře. Omega-3 mastné kyseliny totiž taktéž zmírňují zánět v těle, který je bohužel často prvotním příznakem artritidy .

 

Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:

 

 

 

Woldohealth 100% hovězí kolagen je typu I,II, a III vhodný pro podporu pohybového aparátu.

 

 

 

 

 

 

 

Golden Nature kombinace vitaminu D3, vitaminu K2 a omega 3 je vhodný doplněk stravy pro doplňkovou terapii při kloubních obtížích.

Blog

Garcinie kambodžská – keř, jehož plody vám pomohou při hubnutí

Garcinie kambodžská též tamarind malabarský je keř, který může dorůstat až do výšky 20 metrů. Roste v tropických vlhkých pralesích jihovýchodní Asie a kvete žlutě nebo červeně. Podle způsobu pěstování začíná plodit až po minimálně 10 letech. Vzhledem není samotný keř ničím zvláštní, pokud ale rostlina právě plodí, vaši pozornost si získají plody s rýhami, díky čemuž připomínají tykev. Oproti ní jsou ale o dost menší, velikost mají zhruba jako jablko. Nezralé plody jsou zelené a postupně se mění na žluté. K přímé konzumaci se využívá dřeň, která má sladkokyselou chuť. Případně se z plodů připravuje koření, které se nejčastěji využívá v indické kuchyni.

16.09.2021


Selen a jeho význam v organismu?

Selen patří mezi esenciální stopové prvky, na jejichž přítomnosti v těle závisí mnoho biochemických procesů. Ještě před nedávnem byl pokládán za toxický prvek. To se však v 60. letech minulého století změnilo, když bylo odhaleno, že jeho nedostatečný přísun dovede zvyšovat riziko některých chorob. V přírodě je selen všudypřítomný. Díky tomu se také vyskytuje jak v rostlinných, tak živočišných produktech. Bohužel je ale jeho přítomnost poměrně nerovnoměrná, takže je důležité skladbu jídelníčku pravidelně obměňovat, aby přísun selenu byl pokryt z více zdrojů. Konkrétně se nachází například ve vejcích, obilovinách, vnitřnostech, masu, houbách a ořeších. Doporučená denní dávka selenu se pohybuje průměrně okolo 60 mikrogramů.

09.09.2021


Péče o zrak – kdy a proč užívat vitaminy na oči?

Mezi další vitaminy důležité pro oči patří vitamin C, vitaminy skupiny B nebo vitamin E. Právě poslední zmiňovaný vitamin E pomáhá chránit oční buňky před poškozením volnými radikály a působí preventivně proti zrakovým problémům způsobeným věkem. Dále je pro oči významný vitamin A a prekurzor tohoto vitaminu zvaný jako betakaroten. A to z toho důvodu, že udržují buňky citlivé na světlo v dobré kondici. Při nedostatku vitaminu A hrozí šeroslepost. Najít ho můžete pouze v potravinách živočišného původu jako například v mléce nebo vejcích. Betakaroten je hojně obsažen v kapustě, špenátu, dýni nebo meruňkách.

01.09.2021Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím