Antibakteriální rouška ZDARMA k objednávkam nad 1500 Kč.

Kolagen, jak vybrat ten správný??

Kolagen bychom mohli zařadit mezi velice oblíbený a stále častěji využívaný doplněk stravy. Popularita kolagenu neustále roste, a tak jsme se rozhodli vytvořit článek o tom, na co všechno se využívá, jaké jsou typy a jak zvolit ten správný/vhodný.

 

Co je to Kolagen?

Kolagen patří mezi základní stavební složku pojivových tkání a jedná se o extracelulární ve vodě nerozpustnou bílkovinu. Tato významná bílkovina tvoří téměř 30 % všech proteinů obsažených v našem těle. V kůži se kolagen vyskytuje až ze 70 % a celkově tvoří přibližně 10 % celkové hmotnosti lidského těla.

 

Kolagen jako bílkovina se liší spektrem aminokyselin od hovězího a kuřecího masa, případně jiných mléčných bílkovin zejména v obsahu základních aminokyselin. Mezi základní aminokyseliny kolagenu patří Glycin, Prolin a Hydroxyprolin. Z těchto faktů tedy lze usoudit, že je kolagen velice důležitá a pro náš organismus nenahraditelná bílkovina.

 

Jaké jsou typy kolagenu?

 

Kolagen je v organismu poměrně hojně zastoupen, a to téměř ve 30 různých typech. Mezi základní typy patří:

 

  • Typ I – nejrozšířenější typ, který je obsažen v kostech(kloubech), zubech, šlachách a kůži
  • Typ II – je obsažen v chrupavkách
  • Typ III – je obsažen zejména v kůži, svalech a kostech, kde slouží jako pomocník při poranění, později přechází v typ I
  • Typ V – je obsažen v cévních výstelkách

 

Nejrozšířenější kolagen Typu I je v organismu obsažen přibližně z 90 %.

 

Jaké jsou zdroje kolagenu?

Kolagen je bílkovina živočišného původu a nejčastěji ho získáváme v těchto zdrojů:

 

 

Z těchto typů nelze jednoznačně určit jaký kolagen je nejvhodnější, jelikož každý typ kolagenu je určený trochu na něco jiného. Hovězí a vepřový kolagen bývá častěji obsažen v přípravcích kloubní výživy, které podporují správnou funkci pohybového aparátu.

Rybí kolagen najde své opodstatnění tykající se problémů s pletí. Rybí kolagen má jednu výhodu oproti ostatním typům kolagenům, díky své nízké molekulární hmotnosti je složen z kratší řetězců aminokyselin, čímž se lépe vstřebává, a tak je pro naše tělo efektivněji využitelný.

 

Jak tedy vybrat vhodný kolagen?

Základem správné volby kolagenu je vždy přesná diagnóza, zdali kolagen potřebujeme na pleť, pohybový aparát, případně jinou problematiku.

Podle diagnózy lze lépe určit jaký typ kolagenu potřebujeme a dle toho vybrat ten správný.

 

 

Jak vybrat kvalitní kolagen??

Kolagen rozdělujeme na dva základní typy dle způsobu zpracování:

1) Nativní kolagen

2) Hydrolyzovaný kolagen (kolagenní peptidy)

 

Nativní kolagen je ve své přírodní podobě nezměněný a neupravený. V této formě je pro náš organismus poměrně těžce vstřebatelný, a tak výsledný efekt není tak silný.

 

 

 Kolagenní peptidy (hydrolyzovaný kolagen) se získávají speciální patentovanou technologií tvz. hydrolýzou.  Hydrolýza zajišťuje štěpení aminokyselinových řetězců za předpokladu zachování celého spektra aminokyselin, ovšem s rozdílnou koncentrací jednotlivých aminokyselin.

 Tím se pro naše tělo stává hydrolyzovaný kolagen vstřebatelnější a efektivnější.

 

 Z našeho sortimentu doporučujeme Golden Nature Rybí kolagen obohacený o vitamín C ve formě kapslí.

 Ve formě prášku Hovězí kolagen od německé značky Woldohealth.

 

 

Blog

Doplňky stravy na hubnutí a jaké vybrat?

Doplňky stravy na hubnutí, jak vybrat ty vhodné a efektivní, případně zdali opravdu fungují a pomůžou nám shodit přebytečná kila, tak přesně tomu bude věnován náš dnešní blog.

18.02.2020


Reishi, zázračná houba nesmrtelnosti

Reishi bychom mohli zařadit mezi klenot tradiční čínské medicíny a proto také je jednou z nejvíce ceněných medicinálních hub, využívající se jako základní stavební kámen mnoha terapií. Tato zázračný medicinální houba, bývá stále častěji podrobována vědeckými studiemi, které již prokázaly pozitivní vliv na naše zdraví.

02.01.2020


Kolagen, jak vybrat ten správný??

Kolagen patří mezi základní stavební složku pojivových tkání a jedná se o extracelulární ve vodě nerozpustnou bílkovinu. Tato významná bílkovina tvoří téměř 30 % všech proteinů obsažených v našem těle. V kůži se kolagen vyskytuje až ze 70 % a celkově tvoří přibližně 10 % celkové hmotnosti lidského těla. Kolagen jako bílkovina se liší spektrem aminokyselin od hovězího, kuřecího masa, případně jiných mléčných bílkovin a zejména v obsahu základních aminokyselin. 

07.11.2019Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím