Kotvičník zemní a obsah saponinu nebo protodioscinu, na co se zaměřit?

Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris patří celosvětově mezi jednu z nejvíce užívaných bylin. Již v dávných dobách ho užívali staří Řekové a dávní čínští léčitelé k posílení imunitního systému, nastartování libida a zmírnění ledvinových potíží. A právě pro svůj skvělý efekt je kotvičník zemní užíván muži a ženami po celém světě i v dnešní hektické době.

 

Na trhu je však k dostání tolik kotvičníků, že běžnému uživateli může dělat potíže se v tak širokém sortimentu vyznat. Nemluvě o komplikovanosti vybrat ten opravdu kvalitní. Někdy se výrobci u kotvičníku zemního chlubí vysokým obsahem saponinů, jindy zase protodioscinu. Co je tedy lepší?

 

Co to jsou saponiny a protodioscin obsažený v Kotvičníku?

Kotvičník zemní je jednoletá bylina, která roste v několika oblastech po celém světě – například v Jižní Americe, Indii, Číně, Španělsku a Bulharsku. Kvalitu rostliny ale ovlivňují klimatické podmínky, složení půdy a používaná hnojiva. To je také důvod toho, proč některý kotvičník obsahuje méně aktivních látek a jiný zase více.

 

Za pozitivní a podpůrné působení kotvičníku zemního může zejména aktivní látka zvaná protodioscin, která spadá do skupiny steroidních saponinů. V těle působí na podvěsek mozkový, čímž stimuluje tvorbu luteinizačního hormonu důležitého pro muže a ženy. U mužů lutropin, jak se luteinizačnímu hormonu také říká, působí na Leydigovy buňky ve varlatech, kde podporuje tvorbu testosteronu. Dále také ovlivňuje nárůst svalové hmoty a připravuje tělo na fyzický výkon, což jistě ocení především aktivní sportovci. U žen lutropin, zodpovídá za udržení hladiny hormonů nezbytných pro menstruaci a početí.

 

Na základě těchto informací je jasné, že kotvičník zemní není vhodný pouze pro muže, jeho sílů ocení také ženy

 

Saponiny jsou tedy pouze obecným pojmem. V podstatě se jedná o skupinu aktivních látek, mezi které řadíme také protodioscin. Mezi saponiny dále patří prototribestin, tribestin, dioscin a diosgenin. I tyto látky můžeme najít v kotvičníku. Jejich přítomnost posiluje efekt protodioscinu a mohou za antioxidační vlastnosti této žlutě kvetoucí byliny.

 

Čím vyšší obsah aktivních látek je v kotvičníku, tím lépe...

Na českém trhu se lze setkat s kotvičníkem, jež se pěstuje u nás v České republice za použití pesticidů a syntetických hnojiv, což se silně podepisuje na výsledném obsahu látek. Jak již bylo zmíněno výše, kotvičník potřebuje specifické podmínky pro svůj růst, které jsou zodpovědné za obsah aktivních látek a jeho kvalitu. Proto pokud výrobce u produktu uvádí pouze neurčité množství saponinů, nebo namletou nať či jinou část rostliny, raději jej nekupujte!!

 

Takový výrobek zpravidla obsahuje minimální množství saponinů, takže ani při dlouhodobém užívání nepocítíte žádný efekt.

 

Vyhledávat byste měli pouze výrobky, u nichž je jasně uvedeno deklarované množství 90% saponinů nebo deklarovaný obsah 60% protodioscinu. Jedině tak budete mít jistotu znatelného efektu na tělo. Zajímavé také je, že nejvyšší obsah protodioscinu podle různých výzkumů vykazuje kotvičník pěstovaný v Bulharsku. Jestliže tedy zvolíte kotvičník bulharský, s nejvyšší pravděpodobností sáhnete po opravdu kvalitním a silném produktu. Důležité je také zmínit obsah kotvičníku v kapsli, zde platí stejné pravidlo, čím vyšší obsah, tím lépe.

Kotvičník zemní přispívá k:

  • Pohlavní orgány / hormonální aktivita
  • Normální funkce močové soustavy (močení)
  • Tělový a svalový tonus, Energie
  • Normální činnost kardiovaskulárního systému, srážení krve, čištění krve
  • Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
  • Normální činnost nervové soustavy
  • Normální funkce dýchacího systému
  • Normální funkce močové soustavy a reprodukčního systému

 

Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:

 

Golden Nature Kotvičník zemní s deklarovaným obsahem 90% saponínu a vysokým obsahem 500 mg v jedné kapsli je skvělým řešením jak dostat kvalitní Kotvičník zemní za rozumnou cenu. V nabídce naleznete také Akční balení 2+1 Golden Nature Kotvičník zemní 90% saponinu 300 cps.

 

 

 

 

 

 

 Tribulus terrestris od výrobce VemoHerb s deklarovaným obsahem 60% protodioscinu je zárukou kvality!

Blog

Vitamin D3 a K2 – proč je užívat současně?

Vitamin D3 a vitamin K2 patří mezi vitaminy rozpustné v tucích, které jsou zodpovědné za celou řadu procesů v lidském těle. Uvádí se, že se účastní více jak 200 dějů, jež ovlivňují správné fungování imunitního, kardiovaskulárního a pohybového systému. Z toho lze snadno odvodit, jak moc jsou pro náš organismus důležité a proč bychom se na jejich příjem měli zaměřit. Pojďme se tedy podívat, kde vitamin d3 a vitamin k2 najít a k čemu jsou dobré.

21.01.2021


Kotvičník zemní a obsah saponinu nebo protodioscinu, na co se zaměřit?

Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris patří celosvětově mezi jednu z nejvíce užívaných bylin. Již v dávných dobách ho užívali staří Řekové a dávní čínští léčitelé k posílení imunitního systému, nastartování libida a zmírnění ledvinových potíží. A právě pro svůj skvělý efekt je kotvičník zemní užíván muži a ženami po celém světě i v dnešní době. Na trhu je však k dostání tolik kotvičníků, že běžnému uživateli může dělat potíže se v tak širokém sortimentu vyznat. Nemluvě o komplikovanosti vybrat ten opravdu kvalitní kotvičník/tribulus. Někdy se výrobci u kotvičníku zemního chlubí vysokým obsahem saponinů, jindy zase protodioscinu. Co je tedy lepší?

12.01.2021


Zelený čaj, proč je dobré ho užívat ??

Legendami opředený zelený čaj je považován za jeden z nejznámějších a možná i nejstarších nápojů na světě. Nejvíce oblíbený je na kontinentu Asie konkrétně v Japonsku, Číně a Koreji, což jsou zároveň jeho největší producenti. Zelený čaj se získává se z čajovníku čínského, stejně jako čaj černý. Od něj se ale liší způsobem zpracování a také obsahem aktivních látek. Zelený čaj si dokonce vysloužil pověst užitečného pomocníka při hubnutí.

22.12.2020Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím