Allnature Mandle 250g k objednávce nad 600 Kč ZDARMA. Mandle je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku. Akce platná do 1.11.2020.

L-Argininu v organismu, proč je tak důležitý?

L-Arginin, zkráceně pouze Arginin, je podmíněně esenciální aminokyselina nebo tzv. semi-esenciální aminokyselina. To znamená, že si ji naše tělo za určitých situací nedovede samo vytvořit, a tak je nutné navýšit příjem Argininu v potravě, případně z jiných zdrojů, kterými mohou být doplňky stravy s obsahem L-Argininu.

Mezi tyto rizikové situace, kdy je tvorba Argininu pozastavena, patří období růstu/vývoje, rekonvalescence po úrazu, potýkání organismu s chronickým onemocněním a zvýšená tělesná námaha.

V jakých potravinách L-Arginin můžeme najít?


Příjem L-Argininu z potravy je ve chvílích, kdy si jej tělo nedokáže samo vytvářet, velice důležitý. K důvodům, proč tomu tak je, se dostaneme v dalším odstavci. Nyní si povíme, v jakých potravinách se přirozeně vyskytuje.

 

L-Arginin je obsažen v červeném masu, vaječném bílku, plodech moře, hrášku, sóje, cizrně, oříškách, čokoládě a mnoha dalších potravinách. Pokud se tedy stravujete pravidelně a pestře, mělo by ho mít vaše tělo dostatek. V případě, že často sportujete, dbáte na svalový růst nebo se zotavujete z dlouhodobé nemoci je vhodná jeho suplementace z jiných zdrojů.

 

Jak L-Arginin funguje v lidském organismu a proč je tak důležitý?


L-Arginin vzniká ve tkáních ledvin a jater v průběhu močovinového cyklu( Ornitinový cyklus), které ho účastní také aminokyseliny L-Citrulin a L-Ornitin. Primárně se z něj tvoří oxid dusnatý označovaný jako NO, který způsobuje vazodilataci (rozšíření) cév, čímž zvyšuje jejich průchodnost a snižuje krevní tlak. Dále je Arginin důležitý pro produkci růstového hormonu, který má nejen velký vliv na nárůst svalové hmoty a správný vývoj, ale také urychluje regeneraci, bojuje proti účinkům volných radikálů(antioxidační efekt) a podílí se na metabolismu dalších důležitých aminokyselin.

 

L-Arginin tedy lze označit za jakýsi základní stavební kámen, z něhož vzniká hned několik hormonů a látek nezbytných pro správný chod našeho těla. Zapomenout ale nesmíme i na jeho samotné působení v lidském organismu.

 

 L-Arginin má pozitivní vliv na:

  • Zlepšuje imunitní reakci organismu
  • Prokrvuje a tím napomáhá lepší regeneraci
  • Podílí se na kvalitnější spermatogenezi a erekci
  • Snižuje množství krevního cukru
  • Zlepšuje zásobování mozku a srdce kyslíkem
  • Pomáhá regulovat hladinu krevního cukru
  • Pomáha detoxikovat organismus a odvádět z těla amoniak

 

L-Arginin u nás nejčastěji užívají sportovci, kvůli lepšímu prokrvení a okysličení svalů a tím zvýšit přísun živin.

Z výše uvedených informací je ale patrné, že by jeho přísun neměli podcenit ani osoby s vysokým krevním tlakem či diabtem typu II, pro které může být skvělým pomocníkem.

 

Z našeho sortimentu můžeme doporučit cenově dostupné akční balení Golden nature L-Arginin 2+1 Zdarma.

 

Blog

Jaké jsou nejsilnější přírodní antioxidanty?

Antioxidanty jsou z hlediska dlouhodobého zdraví nezbytné. Plní totiž širokou škálu úkolů a jejich efekt na lidské tělo nelze ničím jiným nahradit. Bohužel si je ale dovedeme vytvořit jen v omezeném množství, které pro správné fungování nestačí. Navíc schopnost tvorby antioxidantů s rostoucím věkem klesá. Jsme proto na jejich získávání z potravy či z doplňků stravy závislí.

24.10.2020


Medicinální houby – přehled nejznámějších druhů a jejich účinků ?

Blahodárné účinky medicinálních hub reishi, cordyceps, hericium, chaga a mnoho dalších již po tisíce let využívá tradiční čínská medicína a ajurvéda (tradiční indická medicána). Do podvědomí západní medicíny se dostaly poměrně nedávno, přičemž ještě stále patří k spíše alternativním léčebným způsobům

17.10.2020


Lipozomální vitaminy a minerály – převratný objev mezi potravinovými doplňky??

Objevem poslední doby jsou lipozomální vitaminy a minerály, které mají schopnost se v těle lépe vstřebávat a působit s daleko větší účinností. Díky tomu se může zdát, že běžně dostupným vitaminům a minerálům již odzvonilo

07.10.2020Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím