KEŠU 250g k objednávkám nad 600 Kč ZDARMA!! Akce platí pouze do 26.9.2021. KEŠU JE NUTNÉ SI VYBRAT V POSLEDNÍ FÁZI NÁKUPNÍHO KOŠÍKU.

Péče o zrak – kdy a proč užívat vitaminy na oči?

V dnešní době, kdy většina z nás tráví valnou část dne koukáním do monitorů, se péče o zrak doporučuje více než kdy dřív. Zrak totiž patří k nejdůležitějším smyslům a jakmile se jednou poškodí, jen velice obtížně se způsobené škody napravují. S péčí o oči by se proto mělo začít ještě dříve, než se vůbec nějaké problémy objeví. Jak by ale taková správná péče měla vypadat? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Proč pečovat o oči?

 

Oči jsou velice zatěžovaným orgánem lidského těla. Každý den zprostředkovávají mnoho vjemů z vnějšího okolí a usilovně pracují od rána do večera. Jak navíc ukazují statistiky, na náš zrak jsou vyvíjeny obrovské nároky, protože čím dál tím více času trávíme prací, při níž se zapojuje zraková činnost na blízko. Problémy s očima se tak často objevují i u mladých lidí. Přitom jim lze poměrně snadno předejít, anebo jejich vznik alespoň oddálit.

 

Mezi první známky, které vám prozradí, že se s vaším zrakem něco děje, patří: pocit unavených očí během dne, zarudnutí oka, nadměrné slzení a pálení očí, zdvojení obrazu nebo neostré vidění. Při přetrvávajících potížích je vždy lepší vyhledat očního lékaře.

Jak se preventivně starat o zrak?

Pokud si chcete dlouhodobě uchovat dobrý stav svého zraku, je vhodné začít s péčí co nejdříve. Obzvlášť pokud trávíte hodně času u počítače, vykonáváte práci, která vyžaduje zrakové soustředění nebo často koukáte na blízko. I v ostatních případech ale není dodržování následujících zásad k zahození. Naše oči jsou totiž stejně jako i další orgány každý den vystavovány oxidačnímu stresu. Ten způsobují okolní vlivy jako kouření, UV záření, nedostatek spánku, špatné ovzduší atd. Oxidační stres pak v těle spouští vznik volných radikálů, které mohou způsobit rychlejší stárnutí buněk a poškození DNA.

 

Nyní se ale zaměřme již na samotná preventivní opatření:

 

  • Při práci na počítači, čtení knihy nebo koukání na televizi dělejte přibližně po půlhodině krátké přestávky, při nichž se snažte dívat do dálky.

 

  • Dopřejte každý den svým očím rozcvičku, například několikrát stočte oči co nejvíce vzhůru a co nejvíce dolů, pohybujte s očima ze strany na stranu nebo šikmo dolů a šikmo nahoru.

 

  • Nezapomeňte oči chránit před sluncem kvalitními slunečními brýlemi.

 

  • Čas u obrazovek zkraťte, jak jen to půjde. Volný čas pak využijte k procházce v přírodě.

 

  • Stravujte se kvalitně. Podobně jako ostatní orgány i oči potřebují živiny, především vitaminy.

 

Jakou roli hrají vitaminy v péči o zrak?

 

To, že vitaminy a další látky obsažené v potravě mají vliv na zrakové ústrojí, je nepopiratelný fakt podložený mnoha studiemi. Například takové omega-3 mastné kyseliny neboli „zdravé tuky“ se podílejí na tvorbě slzného filmu, který zvlhčuje oko a zabraňuje vzniku suchých očí. Na omega-3 mastné kyseliny jsou bohaté zejména mořské plody a ryby, lněná semínka nebo vlašské ořechy.

 

Dále je pro oči významný vitamin A a prekurzor tohoto vitaminu zvaný jako betakaroten. A to z toho důvodu, že udržují buňky citlivé na světlo v dobré kondici. Při nedostatku vitaminu A hrozí šeroslepost. Najít ho můžete pouze v potravinách živočišného původu jako například v mléce nebo vejcích. Betakaroten je hojně obsažen v kapustě, špenátu, dýni nebo meruňkách.

 

Mezi další vitaminy důležité pro oči patří vitamin C, vitaminy skupiny B nebo vitamin E. Právě poslední zmiňovaný vitamin E pomáhá chránit oční buňky před poškozením volnými radikály a působí preventivně proti zrakovým problémům způsobeným věkem.

 

Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:

 

 

Golden Nature B-Komplex Lalmin, vyníká svojí vysokou vstřebatelností a to díky patentované formě lalmin, kdy je komplex vitamínů B navázaný na neaktivní kvasnicový komplex.

 

 

 

 

 

 

Golden Nature Resveratrol extrahovaný z Křídlatky japonské, díký svým aktivním složkám podporuje správnou funkci zraku.

Blog

Garcinie kambodžská – keř, jehož plody vám pomohou při hubnutí

Garcinie kambodžská též tamarind malabarský je keř, který může dorůstat až do výšky 20 metrů. Roste v tropických vlhkých pralesích jihovýchodní Asie a kvete žlutě nebo červeně. Podle způsobu pěstování začíná plodit až po minimálně 10 letech. Vzhledem není samotný keř ničím zvláštní, pokud ale rostlina právě plodí, vaši pozornost si získají plody s rýhami, díky čemuž připomínají tykev. Oproti ní jsou ale o dost menší, velikost mají zhruba jako jablko. Nezralé plody jsou zelené a postupně se mění na žluté. K přímé konzumaci se využívá dřeň, která má sladkokyselou chuť. Případně se z plodů připravuje koření, které se nejčastěji využívá v indické kuchyni.

16.09.2021


Selen a jeho význam v organismu?

Selen patří mezi esenciální stopové prvky, na jejichž přítomnosti v těle závisí mnoho biochemických procesů. Ještě před nedávnem byl pokládán za toxický prvek. To se však v 60. letech minulého století změnilo, když bylo odhaleno, že jeho nedostatečný přísun dovede zvyšovat riziko některých chorob. V přírodě je selen všudypřítomný. Díky tomu se také vyskytuje jak v rostlinných, tak živočišných produktech. Bohužel je ale jeho přítomnost poměrně nerovnoměrná, takže je důležité skladbu jídelníčku pravidelně obměňovat, aby přísun selenu byl pokryt z více zdrojů. Konkrétně se nachází například ve vejcích, obilovinách, vnitřnostech, masu, houbách a ořeších. Doporučená denní dávka selenu se pohybuje průměrně okolo 60 mikrogramů.

09.09.2021


Péče o zrak – kdy a proč užívat vitaminy na oči?

Mezi další vitaminy důležité pro oči patří vitamin C, vitaminy skupiny B nebo vitamin E. Právě poslední zmiňovaný vitamin E pomáhá chránit oční buňky před poškozením volnými radikály a působí preventivně proti zrakovým problémům způsobeným věkem. Dále je pro oči významný vitamin A a prekurzor tohoto vitaminu zvaný jako betakaroten. A to z toho důvodu, že udržují buňky citlivé na světlo v dobré kondici. Při nedostatku vitaminu A hrozí šeroslepost. Najít ho můžete pouze v potravinách živočišného původu jako například v mléce nebo vejcích. Betakaroten je hojně obsažen v kapustě, špenátu, dýni nebo meruňkách.

01.09.2021Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím