Preclíky v mléčné čokoládě 500g k objednávkám nad 800 Kč ZDARMA. PRECLÍKY JE NUTNÉ SI VYBRAT V POSLEDNÍ FÁZI NÁKUPNÍHO KOŠÍKU!. Akce pouze do 31.10.2021.

Spirulina – modrozelená sinice nejen proti únavě

Spirulina je zdraví prospěšná sinice, která patří mezi zelené potraviny společně s mladým ječmenem a chlorellou. Tyto zelené potraviny jsou plné mikroživin a blahodárných aktivních látek, díky nimž je snadné cítit se lépe. Spirulina ale na rozdíl od ostatních zelených potravin vyniká obsahem bílkovin a prospěšných esenciálních nenasycených kyselin. V těle navíc dovede podpořit celou řadu důležitých procesů, za což se vyplatí ji blíže prozkoumat.

Co je vlastně spirulina?

Mnoho lidí si myslí, že spirulina je stejně jako chlorella řasa, ale není tomu tak. Jedná se o modrozelenou sinici, která se vyskytuje ve sladkých vodách tropických a subtropických oblastech Asie, Afriky a Jižní Ameriky. Ke svému růstu potřebuje vysoké pH a dostatek uhličitanů. To ale není to hlavní, čím je tato sinice výjimečná.

 

Jaké aktivní látky spirulina obsahuje?

Spirulina je významnou zásobárnou nutričně hodnotných živin, jako jsou vitaminy, minerály, aminokyseliny a antioxidanty. Z vitaminů jsou v ní například zastoupeny všechny vitaminy skupiny B a dále pak vitamin C, E a D. Z minerálů je bohatá především na vápník, draslík, železo, hořčík a zinek. Dále jí pak nechybí ani všechny esenciální aminokyseliny, nenasycené mastné kyseliny a důležité bílkoviny. Bílkovin obsahuje dokonce až 70 %, takže pouhý gram spiruliny hravě předčí gram sóji nebo libového masa. Proto se také hodně doporučuje veganům a vegetariánům.

 

Ze specifických látek jsou ve spirulině zastoupeny betakaroteny, nukleové kyseliny, flavonoidy, chlorofyl a fykocyanin.

Chlorofyl je zelené přírodní barvivo a fykocyanin modrozelené. Obě tato barviva se podílejí na očistě organismu, protizánětlivém působení, podpoře ledvinového systému a posílení obranyschopnosti.

Jak spirulina působí v těle?

I přesto, že se spirulina řadí mezi potraviny s nevyššími hodnotami bílkovin, není kalorická a lze ji užívat i během hubnutí. Spirulina totiž dovede příjemně zasytit, zpestřit jídelníček, a hlavně nastartovat správné zažívání. Komplexní složení navíc podporuje imunitní systém, zpomaluje stárnutí buněk, urychluje regeneraci těla a působí proti únavě. Pravidelné a dlouhodobé užívání spiruliny má také klíčový vliv na regulaci krevního cukru a cholesterolu.

Vhodná je tedy nejen pro všechny s oslabenou imunitou, ale i pro ty, kteří chtějí omezit dopad nevhodného životního prostředí, stresu a málo pestré stravy. Vegani a vegetariáni ji navíc jistě ocení jako spolehlivou náhradu za živočišný protein.

Spirulina podporuje:

  • Antioxidant
  • Normální hladina cukru v krvi
  • Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
  • Tonus, vitalita
  • Kontrola tělesné hmotnosti
  • Svalová hmota - hubnutí

 

Jak modrozelenou sinici (spirulinu) užívat?

Spirulina je dostupná nejčastěji ve formě kapslí, které se většinou doporučují užít před jídlem a dostatečně zapít vodou nebo mladým ječmenem pro docílení lepších výsledků. Další možností je spirulina ve formě prášku, který můžete rozmíchat ve vodě nebo přidat do jogurtu či smoothie. Někomu ale nemusí vyhovovat její nahořklá chuť. Dále se u všech zelených potravin (spirulina, chlorela, mladý ječmen atd.) doporučuje užívat je pravidelně a dávky postupně zvyšovat až do doporučeného denního maxima, které se může u každého produktu lišit. Vhodná je také kombinace zelených potravin, ať už se jedná o mladý ječmen nebo chlorelu.

 

Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:

 

 

Spirulina od českého výrobce VitaHarmony je 100% přírodní spirulina v XXL balení o obsahu 450 tablet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nutrisslim Spirulina je 100% čístá spirulina bez obsahu přídavných látek s hmotnosti 250mg/tableta.

 

 

Blog

Chlorella a spirulina – proč je vhodné je kombinovat?

Chlorella a spirulina – dvě zelené superpotraviny, které toho mají hodně společného a zároveň rozdílného. Na první pohled jsou si sice možná podobné, ale svými efekty se spíše doplňují. To, co chybí jedné, druhá hravě nahradí. Díky tomu tvoří jedinečné kombo, které vám přinese vzpruhu do života. Jedná se o sladkovodní rostlinné organismy, kterým se daří v teplých a čistých vodách. Energii pro svůj růst tedy získávají ze slunečního záření, kterého potřebují velké množství. Proto i když jsou kvůli vysoké poptávce pěstovány uměle, nemusí ve výsledku obsahovat tak velkou dávku aktivních látek. Při výběru je tudíž dobré dbát na místo původu, které by se mělo co nejvíce přibližovat přirozené domovině chlorelly a spiruliny. Kvalitní chlorella pochází z Taiwanu a spirulina z tropických oblastí Asie či Afriky.

20.10.2021


Spirulina – modrozelená sinice nejen proti únavě

Spirulina je zdraví prospěšná sinice, která patří mezi zelené potraviny společně s mladým ječmenem a chlorellou. Tyto zelené potraviny jsou plné mikroživin a blahodárných látek. Spirulina ale na rozdíl od ostatních zelených potravin vyniká vysokým obsahem bílkovin a prospěšných esenciálních nenasycených kyselin Mnoho lidí si myslí, že spirulina je stejně jako chlorella řasa, ale není tomu tak. Jedná se o modrozelenou sinici, která se vyskytuje ve sladkých vodách tropických a subtropických oblastech Asie, Afriky a Jižní Ameriky.

13.10.2021


Chlorella – sladkovodní řasa, která vám vrátí elán do života

Chlorella patří mezi zelené potraviny, které se vyznačují vítaným přínosem pro lidský organismus. Její vliv je nezanedbatelný především pro vegany, vegetariány, osoby s oslabenou imunitou, jedince trpící chudokrevností a všechny lidi, kteří jsou věčně unavení a uvěznění v uspěchaném životním stylu. Chlorella totiž pro tělo dovede vytvořit zelenou a zdravější cestu. Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa, která se vyznačuje vysokým obsahem zdraví prospěšných látek. Známo je hned několik druhů chlorell (například chlorella pyrenoidosa nebo chlorela vulgaris)

06.10.2021Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím