Vitamin C 500 mg s postupným uvolňováním k objednávkám nad 600 Kč ZDARMA. Vitamin C je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku. Akce pouze od 22.2. - 28.2.2021.

Vitamin D3 a K2 – proč je užívat současně?

Vitamin D3 a vitamin K2 patří mezi vitaminy rozpustné v tucích, které jsou zodpovědné za řadu procesů v lidském těle. Uvádí se, že se účastní více jak 200 dějů, jež ovlivňují správné fungování imunitního, kardiovaskulárního a pohybového systému. Z toho lze snadno odvodit, jak moc jsou pro náš organismus důležité a proč bychom se na jejich příjem měli zaměřit. Pojďme se tedy podívat, kde je najít a k čemu jsou dobré.

Jak vitamin D3 a K2 v těle fungují a jak se projevuje jejich nedostatek?

Začněme vitaminem D3 neboli cholekalciferolem. O vitaminu D3 prakticky každý ví, že si ho naše tělo dovede samo vytvářet při působení slunečních paprsků. Bohužel si ale málokdo z nás uvědomuje, že kvůli střídání ročních období a zeměpisné šířce, ve které žijeme, tělo od podzimu do jara není schopno ze slunce vitamin D3 vytvořit. Sluníčko je příliš slabé a dopadá pod špatným úhlem.

 

Není proto divu, že většina z nás v zimních měsících pociťuje příznaky nedostatku vitaminu D3, mezi něž patří únava, náladovost, nespavost, svalová slabost, oslabení obranyschopnosti a vyčerpání. To vše může vyústit dokonce v demineralizaci (odvápnění) kostí a zubů, což může zapříčinit větší náchylnost na vznik zlomenin a vypadávání zubů.

 

 

Vitamin K2 neboli menachinon a jeho biologicky nejaktivnější forma MK-7 patří k vitaminům, jejichž nedostatkem trpí více jak 90 % populace. Lidské tělo si je dovede vytvořit jen ve velice omezeném množství prostřednictvím bakterií. Zároveň je vitamin K2 obsažen jen v některých potravinách, takže ani příjem z potravy není zcela dostatečný. Důvodů, proč bychom ho ale měli užívat, existuje hned několik. Především předchází kardiovaskulárním a civilizačním chorobám, problémům s pohybovým aparátem a také posiluje přirozenou obranyschopnost.

 

Při nedostatku vitaminu K2 se dostavují bolesti hlavy a kloubů, pocity malátnosti a únavy, poruchy pozornosti a paměti a hrozí riziko řídnutí kostí a zlomenin. Bohužel prvotní příznaky většina z nás připisuje uspěchanému životnímu stylu a zkrátka se s nimi sžívá. To ale z dlouhodobého hlediska není dobré!

 

Vitamin D3 a K2 se vzájemně doplňují

Vitamin D3 a K2 pracují synergicky. To znamená, že si při různých procesech vzájemně vypomáhají a doplňují. Jeden bez druhého tedy optimálně nefungují. To je také důvod toho, proč je vřele doporučujeme kombinovat. V podstatě samotné uživání vitaminu D3 či vitaminu K2 nebude nikdy tak efektní, jako vzájemná kombinace těchto vitaminu.

 

Oba vitaminy pracují s vápníkem a umožňují jeho správné ukládání do kostí. Zároveň zabraňují nepříznivému ukládání vápníku do cévních stěn, čímž předchází cévní neprůchodnosti. Dále podporují pružnost cév a pomáhají vstřebávat fosfor ze střeva.

V jakých potravinách je můžeme najít a jaké je jejich doporučované množství?

Vitamin D3 je živočišného původu. Najít ho proto můžete jedině ve výrobcích živočišného původu jako je například: máslo, mléko, vejce, ryby a játra. Zdroje vitaminu K2 jsou shodné s vitaminem D3 + ho lze ještě najít v kysaném zelí a v tradičním japonském pokrmu natto.

Uvědomit si je ale potřeba, že dnešní potrava, kdy jen hrstka produktů pochází od zvířat z volného chovu, obsahuje minimum důležitých látek. A právě proto je nezbytné zaměřit se především na živočišné produkty z volných chovů a doplňovat tyto vitaminy formou doplňků stravy s obsahem vitaminu D3 a vitaminu K2.

 

Doporučená denní dávka vitaminu D se pohybuje v rozmezí 20–25 neboli 800–1000 I.U.

 

Doporučená denní dávka vitaminu K se pohybuje okolo 100 mikrogramů.

Proč bychom měli vitamin D3 a K2 užívat?

 • Vitamin D3

  • Pokud dávka obsahuje alespoň 0,75 μg vitaminu D, tak lze tvrdit:
  • Přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu
  • Přispívá k normální hladině vápníku v krvi
  • Přispívá k udržení normálního stavu kostí
  • Přispívá k udržení normální činnosti svalů
  • Přispívá k udržení normálního stavu zubů
  • Přispívá k normální funkci imunitního systému
  • Podílí se na procesu dělení buněk
  • Je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí

  Vitamin K2

  • Přispívá k udržení normálního stavu kostí
  • Přispívá k normální srážlivosti krve

 

 

Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:

 

 

Unikátní kombinace 4 aktivních složek od výrobce Golden Nature. Golden Nature Vitamin D3 + Vitamin K2 + Omega 3 + Vitamin E to vše v jedné kapsli s vysokým obsahem denní dávky.

 

 

 

 

 

 

Woldohealth Vitamin D3 + K2 ve formě kapek rozpuštěných ve 100% MCT oleji pro maximální vstřebatelnost. Woldohealth Vitamin D3 + K2 obsahuje 1800 kapek!! Balení je vhodné pro celou rodinu.

 

 

Blog

Ženšen pravý – jeden z nejsilnějších přírodních adaptogenů

Ženšen pravý latinsky (Panax ginseng) je typickým zástupcem aktivních látek zvaných adaptogenů. Obsahuje totiž celou řadu aktivních rostlinných látek se specifickými vlastnostmi. Jich si byli po staletí dobře vědomi čínští a indičtí léčitelé, kteří je využívali v rámci tradiční čínské a ajurvédské medicíny. V našem západním světě se o adaptogenech začalo mluvit až ve 20. století a v souvislosti s tím i o ženšenu pravém, jehož popularita vydržela až do dnešních dní. Pojďme se podívat na to, jaké aktivní látky ženšen pravý obsahuje a co to ty "adaptogeny" vlastně jsou.

18.02.2021


Proč užívat vitamin D3, K2 a omega 3 mastné kyseliny?

Některé důležité aktivní látky, vitaminy a minerály si lidské tělo neumí samo vytvořit (nebo jen ve velice omezeném množství), a tak je nutný jejich příjem prostřednictvím potravy nebo vhodných doplňků stravy. Mezi takové vitaminy a látky patří například omega 3 mastné kyseliny, vitamin D3 a vitamin K2. Jejich získávání z potravy ale bohužel není tak snadné jako kdysi a výběr kvalitních doplňků stravy může být také oříšek.

09.02.2021


Rozdíl mezi klasickým a lipozomálním vitaminem C? Který je lepší?

Zdroje vitaminu C jsou běžně dostupné ať už v podobě doplňků stravy s obsahem vitaminu C či pestré stravy. Vitamin C najdeme totiž prakticky v každém ovoci či zelenině. Jeho absolutní nedostatek, tak se dnes už vůbec nevyskytuje. Přesto však někteří lidé, kteří jedí nezdravě a nedbají na dostatečný přísun ovoce a zeleniny, mohou mít k jeho nedostatku poměrně blízko. Potřeba vitaminu C se navíc v některých situacích zvyšuje. Jak tedy zajistit, aby naše tělo mělo neustále dostatek tohoto důležitého vitaminu? 

29.01.2021Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím