KEŠU 250g ve variantě natural, solené, medu a chilli k objednávkám nad 600 Kč ZDARMA. Kešu je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku. Akce pouze do 27.6.2021.

Zelený čaj pro štíhlou postavu – co je lepší kapsle nebo čaj?

Zelený čaj je velice oblíbený nápoj po celé světě. Prvně se začal připravovat na území Číny před více než 4000 lety, už tehdy se objevily zvěsti o jeho blahodárných schopnostech. Dnes o něm víme, že za jeho výtečné vlastnosti může zejména vysoký obsah látky zvané epigalokatechin galát (zkráceně EGCG), který hraje významnou roli ve spalování tuků. Ten je možné extrahovat a užívat jako inovativní doplněk stravy ve formě kapslí k podpoře hubnutí.

Co víme o zeleném čaji?

Zelený čaj vzniká ze zelených listů čajovníku čínského (camellia sinensis), který roste v oblastech jihovýchodní Asie. S různými odrůdami čajovníku se lze ale setkat i jinde po světě. Klimatické podmínky, půda a způsob pěstování však samozřejmě ovlivňují výslednou chuť připraveného čaje a obsah prospěšných aktivních látek. Stále tedy platí, že čajovník čínský z Asie patří k těm nejkvalitnějším zdrojům.

 

 

Listy čajovníku čínského jsou dlouhé i několik centimetrů a mají bílé chloupky na spodní straně. Jedná se o stálozelenou rostlinu, která se pěstuje jako vysoký keř nebo strom, neboť může dosahovat výšky až 2 metrů. Z tohoto čajovníku se také získává čaj černý, který se však liší způsobem zpracování, obsahem cenných aktivních látek a pochopitelně i chutí. Hlavní rozdíl mezi oběma druhy čajů spočívá ve fermentaci. Konkrétně zelený čaj není fermentovaný, což znamená, že si uchovává více drahocenných látek. Například obsahuje několikanásobně vyšší množství vitaminu C než čaj černý.

Jaké látky nalezneme v zeleném čaji?

Zelený čaj obsahuje celou řadu zajímavých látek s vlivem na naše zdraví. Abyste však dosáhli viditelného efektu, pouhé popíjení čaje během dne nestačí. Nejvhodnější formou je extrakt ze zeleného čaje, který obsahuje koncentrované množství aktivních látek mezi které patří polyfenoly, EGCG, vitaminy a případně kofeinu.

 

Polyfenoly ze zeleného čaje působí jako antioxidanty, které pomáhají chránit buňky před úskalím vnějšího prostředí. EGCG neboli epigalokatechin galát zase působí na metabolismus tuků, zvyšuje energetický výdej a celkově dodává organismu potřebnou vitalitu. Úkolem obsažených vitaminů C, B a E je posilovat obranyschopnost, předcházet stárnutí buněk a obecně uchovávat mladistvý vzhled. A v neposlední řadě obsažený kofein funguje jako „nakopávač“, životabudič a spalovač tuků.

S čím vším vám kapsle/extrakt ze zeleného čaje pomůže?

Extrakt ze zeleného čaje představuje šikovného pomocníka v mnoha situacích. Hodit se vám bude například při hubnutí, k soustředění a podpoře paměti, k očistě těla od toxinů, k celkovému povzbuzení organismu a psychiky, ke zvýšení fyzické výkonnosti nebo pro posílení imunity.

 

Hlavním benefitem zeleného čaje je to, že dodává energii, oddaluje pocity únavy, pomáhá spalovat tuky a snižuje chuť na sladké. Díky tomu pro vás bude dosažení nastavených cílů mnohem snazší – a nezáleží na tom, zda se chystáte shodit nějaké to kilo, nabrat svalovou hmotu nebo úspěšně pokořit zkoušky ve škole.

Zelený čaj podporuje:

 • Duševní stav a výkon
 • Dentální, orální zdraví
 • Antioxidant
 • Pružnost cév
 • Normální hladina cholesterolu v krvi
 • Normální činnost srdce, cévního systému
 • Koncentrace - učení
 • Normální hladina glukózy v krvi
 • Kognitivní funkce - antioxidant
 • Normální stav zraku - antioxidant
 • Normální střevní mikroflóra
 • Normální funkce střevního traktu
 • Normální funkce prostaty - antioxidant
 • Normální stav pokožky - antioxidant
 • Kontrola tělesné hmotnosti/Metabolismus lipidů

 

Z naší nabídky na DoplňVitamin.cz doporučujeme:

 

Golden Nature Zelený čaj obsahuje 500 mg zeleného čaje v jedné kapsli s deklarovaným obsahem 8 % kofeinu, 50 % polyfenolů, 30 % katechinů a 15 % EGCG.

 

 

 

 

 

 

Matcha nebo-li zelený čaj ve formě prášku, je skvělou a chutnou variantou plné energie, kterou lze nahradit kávu. Matcha čaj je plný aktivních látek vitamínů a minerálů.

 

 

Blog

Zelený čaj pro štíhlou postavu – co je lepší kapsle nebo čaj?

Zelený čaj je velice oblíbený nápoj po celé světě. Prvně se začal připravovat na území Číny před více než 4000 lety, už tehdy se objevily zvěsti o jeho blahodárných schopnostech. Dnes o něm víme, že za jeho výtečné vlastnosti může zejména vysoký obsah látky zvané epigalokatechin galát (zkráceně EGCG), který hraje významnou roli ve spalování tuků. Ten je možné extrahovat a užívat jako inovativní doplněk stravy ve formě kapslí k podpoře hubnutí.

09.06.2021


Rybí kolagen a jak vybrat ten kvalitní??

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která v těle savců tvoří až 30 % všech proteinů. Obsažena je v mezibuněčné hmotě, kůži, chrupavkách, cévách a svalech. V těle je zastoupena dokonce v takovém množství, až se udává, že vytváří 10 % celkové tělesné hmotnosti člověka. Základní úlohou kolagenu je dodávat pojivovým tkáním pružnost a pevnost. Jenže následkem stárnutí kolagen přestává svoji úlohu adekvátně plnit, protože dochází k jeho přirozenému úbytku. Z těla se tak pomalu vytrácí elastičnost a pevnost

31.05.2021


Proč užívat B-komplex před létem?

Termínem B-komplex se označují všechny vitaminy skupiny B. Existuje jich celkem osm a každý z nich má specifický přínos pro lidský organismus. Proto se nedoporučuje užívat je jednotlivě, ale právě ve formě B-komplexu. Jelikož se navíc jedná o vitaminy, které se váží na vodu, nejsou v našem těle skladovány a postupně je vylučujeme močí. Důležité tedy je, získávat je pravidelně z potravy či doplňků stravy s obsahem vitaminu B. 

25.05.2021Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím