Allnature Mandle 250g k objednávce nad 600 Kč ZDARMA. Mandle je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku. Akce platná do 1.11.2020.

Vitamin D3 – proč je nejdůležitější formou vitaminu D?

Vitamin D3 je jedna z forem vitaminu D. Pro lidské tělo je nezbytný především proto, že umožňuje lepší vstřebávání a využití vápníku, který má velký význam pro naše zuby a kosti. Stejně tak je tento vitamin rozpustný v tucích důležitý i pro správné fungování imunitního systému.

Je tedy pochopitelné, že při jeho nedostatku hrozí vznik závažných zdravotních problémů. Proto bychom neměli podceňovat přísun vitamínu D3 a nespoléhat pouze na sluneční záření, které je zdrojem vitamínu D.

Co je vitamin D3 zač a jak bojovat proti jeho nedostatku?


Vitamin D se skládá z několika sloučenin, přičemž ta nejdůležitější a také nejznámější forma se nazývá (cholekalciferol) neboli vitamin D3. Oproti jiným sloučeninám (Vitamín D2 - ergokalciferol) se liší tím, že jeho původ je živočišný a tělo jej dokáže syntetizovat díky slunečnímu záření, konkrétně ultrafialovému UVB záření. Jeho nedostatek tedy nejčastěji hrozí v zimních měsících, kdy jsme dlouhodobě vystaveni umělému osvětlení a na naší kůži dopadá příliš málo přirozeného denního světla.

 

 

V zimním období se proto doporučuje zvýšit příjem doplňků stravy s obsahem Vitamínu D3 a zařazením určitých potravin do jídelníčku. Vitamín D nalezneme například v tučných mořských rybách, vejcích, mléčných výrobcích, celozrných potravinách a mnoho dalších. Je potřeba si ale uvědomit, že v potravinách se vitamin D3 nachází jen v omezeném množství, a navíc se do těla vstřebá jen z mále části.

 

Zajímavé je i to, že se vitaminem D nelze předávkovat ze slunečního záření, neboť se při jeho zvýšeném přísunu spustí obranný mechanismus organismu, který zastaví jeho syntézu ze slunce.

 

POZOR to ovšem neplatí při vnitřím užívání Vitamínu D3, vzhledem k tomu. že se jedná o vitamín rozpustný v tucích, může se v našem organismu hromadit a při jeho dlouhodobém vysokém příjmu může dojít k předávkování, čímž se stává pro naše tělo toxický.

 

Proto také současná legislativa uvádí, že by denní dávka vitaminu D neměla překročit 25 mikrogramů, tedy 1000 I.U. 

 

Efekt vitaminu D3 na lidské tělo ??


Neustálý nedostatek slunečního světla, a tudíž i nízká hladina vitaminu D3, stojí za vznikem civilizačních onemocnění. Komplexně totiž napomáhá ke správnému fungování organismu a je zodpovědný za minerální rovnováhu. Díky své steroidní povaze umožňuje vstřebávání vápníku a fosforu ze střev do krve a podporuje mineralizaci kostí a zubů.

 

To znamená, že udržuje naše kosti a zuby stále optimálně pevné, podílí se na jejich správném vývoji a růstu a snižuje riziko osteomalacie, řídnutí kostí (Osteoporózy) a dalších kloubních problémů.

Jeho dostatečný příjem by tak měl být zajištěn především u seniorů, dětí a těhotných žen.

 

Vitamín D3 je důležitý pro:

  • Podporuje správný vývoj kostí, zubů a svalů
  • Zlepšuje imunitní systém organismu
  • Podílí se na prevenci kardiovaskulárních onemocnění

 

Vitamin D3 lze užívat ve formě kapslí nebo kapek, které se aplikují přímo na jazyk či se smíchají s nápojem.

Z našeho sortimentu jednoznačně doporučujeme kapky s Vitamínem D3, které jsou pro naše tělo více biologicky dostupné a vstřebatelnější - Woldohealth Vitamin D3 Kapky ( 1000 I.U. ) 50 ML.

 

Pokud preferujete kapsle doporučujeme Golden Nature Vitamín D3 s vysokým obsahem Vitamínu D3 2000 I.U.

 

Blog

Jaké jsou nejsilnější přírodní antioxidanty?

Antioxidanty jsou z hlediska dlouhodobého zdraví nezbytné. Plní totiž širokou škálu úkolů a jejich efekt na lidské tělo nelze ničím jiným nahradit. Bohužel si je ale dovedeme vytvořit jen v omezeném množství, které pro správné fungování nestačí. Navíc schopnost tvorby antioxidantů s rostoucím věkem klesá. Jsme proto na jejich získávání z potravy či z doplňků stravy závislí.

24.10.2020


Medicinální houby – přehled nejznámějších druhů a jejich účinků ?

Blahodárné účinky medicinálních hub reishi, cordyceps, hericium, chaga a mnoho dalších již po tisíce let využívá tradiční čínská medicína a ajurvéda (tradiční indická medicána). Do podvědomí západní medicíny se dostaly poměrně nedávno, přičemž ještě stále patří k spíše alternativním léčebným způsobům

17.10.2020


Lipozomální vitaminy a minerály – převratný objev mezi potravinovými doplňky??

Objevem poslední doby jsou lipozomální vitaminy a minerály, které mají schopnost se v těle lépe vstřebávat a působit s daleko větší účinností. Díky tomu se může zdát, že běžně dostupným vitaminům a minerálům již odzvonilo

07.10.2020Všechny články


Nejprodávanější

https://www.zivefirmy.cz/dopln-vitamin_f1649480?q=doplnvitamin&loc=cr%7C0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím